Vrchlabští hokejisté už znají jména svých nových trenérů pro příští ročník Chance ligy. U týmu skončili Václav Baďouček s Jiřím Malinským a na jejich posty přichází rovnocenná dvojice Petr Hlaváč & Martin Koudelka.

Duo hlavních trenérů pak doplní hned tři asistenti. Tím prvním bude dosavadní kapitán mužstva Tomáš Jirků. O kondiční přípravu se postará expardubický Jan Starý a brankáře bude mít na povel Vladimír Kamenický.

„Po odchodu Václava Baďoučka jsme intenzivně řešili skladbu nového trenérského týmu. Vnímali jsme to jako zcela zásadní otázku, protože po Václavovi tu zbyl kus výborně odvedené práce, kdy jsme po většinu sezony předváděli velice dobré výkony a parádně nám fungovala i kabina. Naší absolutní prioritou pro příští sezonu je opět týmovost, ze které by měly vystoupit osobnosti, které tým potáhnou,“ řekl ještě před představením pětice členů nového realizačního týmu sportovní manažer HC Stadion Jiří Jakubec.

Horalé si tak trochu nemohli vybírat sami. Vše konzultovali s partnerským klubem z extraligy Dynamem Pardubice.

„Také v příští sezoně se Pardubice budou zcela zásadně podílet na složení kádru našeho týmu. Již jsem zde uváděl mnohokrát, že bez takto ekonomicky i hráčsky silného extraligového partnera bychom nebyli schopni odehrát na slušné úrovni Chance ligu. Pardubické Dynamo se tedy také zásadně podílelo na výběru trenérů a tímto jim chci poděkovat za vstřícné jednání, protože se domnívám, že se nám podařilo složit realizační tým, který má jasné cíle. Těmi jsou dobré výsledky našeho týmu, kvalitní předváděná hra a rozvoj mladých hráčů,“ dodal Jakubec.

„Jak jsme si ověřili v loňské sezóně, všechny tyto cíle jdou ruku v ruce a lze je skloubit. Širší trenérské týmy jsou dnes již samozřejmostí a pro nás to bude trochu změna. Věříme, že celý realizační tým bude skvěle fungovat a přenese tuto atmosféru i na hráče. Očekáváme, že trenéři dokážou všechny hráče přivést až na hranice jejich možností a ty postupně posouvat. Na spolupráci s novým trenérským týmem se již moc těším.“
Jiří Jakubec, sportovní manažer klubu

„Po prvním a dle nás úspěšném roce spolupráce jsme zvažovali využití této spolupráce ve všech směrech. A tím je i změna našeho trenéra v realizačním týmu. Po odchodu kouče Baďoučka jsme společně s partnerským klubem řešili složení realizačního týmu a domluvili jsme se, že dáme prostor novým trenérům. Rozhodli jsme se pro naše dva mladé trenéry, kteří se posunou ve své profesní kariéře. Zároveň děkuji Jirkovi Malinskému za výbornou práci v loňské sezóně,“ řekl k nastalým změnám Dušan Salfický, sportovní ředitel HC Dynamo Pardubice.

Kdo jsou nové tváře v realizačním týmu HC Stadion

Petr Hlaváč

Zde jde o velký návrat. Ve Vrchlabí zažil a odkoučoval druholigové sezony. Jak na pozici hlavního trenéra, tak na pozici asistenta Václava Baďoučka. Coby bývalý hráč Stadionu zná dokonale místní prostředí a většinu hráčů z kádru.

„Můj návrat k vrchlabskému A týmu pro mě znamená něco jako návrat do ráje. Co víc si člověk může přát, než trénovat tým ve městě, ve kterém bydlí a ve kterém působil jako hráč a později jako trenér. Těším se na spolupráci se všemi členy realizačního týmu."

Martin Koudelka

Hlaváčovi bude na lavičce rovnocenným partnerem. Má za sebou skvělou hráčskou kariéru (11 extraligových sezon, 1 titul) a bohaté zkušenosti s trénováním juniorských kategorií. Skvěle zapadá do realizačního týmu jak lidsky, tak hokejově a jeho obrovskou výhodou je, že všechny pardubické kluky, v týmu budou působit, dobře zná. Ví, jak je hokejově posunout dál.

„Chci dál pokračovat v něčem, co bude dobré pro pardubický klub i pro Vrchlabí. Dělal jsem dlouho u mládeže a proto hodně kluků, kteří budou v příští sezoně ve Vrchlabí, znám. Trénoval jsem je ve starším dorostu. V tom vidím velký přínos pro obě naše mužstva i pro ty kluky, kteří se tam objeví.“

Tomáš Jirků

Borec, jehož kabině nikdo nemusí představovat. Z odchovance klubu se postupem času stala veliká hokejová osobnost a vedení si nedokáže představit lepší volbu. Kapitán úspěšného mužstva z minulých tří sezon by klidně ještě mohl hrát, ale ve vzájemné shodě se v klubu rozhodl rozvíjet svůj trenérský potenciál, kde se věří ve velikou budoucnost.

„Těším se na spolupráci s mladými hráči, bude skvělé pracovat na jejich hokejovém rozvoji."

Jan Starý

Bývalý vynikající útočník Pardubic, v poslední sezoně hráč sousedního Trutnova. Má za sebou skvělou hráčskou kariéru (14 extraligových sezon, 3 tituly) a ve Vrchlabí bude sbírat trenérské zkušenosti. Byl celoživotně spojován se skvělou kondicí a v poslední době hodně spolupracuje s pardubickým kondičním trenérem Petrem Mockem. Bude mít na starosti především rozvoj kondiční připravenosti celého týmu. Jde pro něho o první trenérskou zkušenost v dospělé kategorii, dosud působil u pardubické mládeže.

„Těším se hodně, je to velmi zajímavá nabídka, za kterou jsem rád.“

Vladimír Kamenický

Klub představil i trenéra brankářů. Kamenický je osvědčenou tváří trenérského týmu a výkony brankářů v loňské sezoně přesvědčily vedení klubu, že je mužem na správném místě.

„V následující sezoně nás čeká veliká výzva. Těším se na vše co nám přinese, jsme motivovaní a natěšení na společnou práci.“

Vrchlabský tým se poprvé sejde 3. května, kdy začneme společnou letní přípravu. Ta skončí 2. července. Příprava na ledě by měla být zahájena na konci července.