Trenéři obou mužstev po úvodním utkání pozměnili sestavy. Zatímco vrchlabský lodivod Baďouček proházel útoky a například do centru elitní formace místo Chrtka posunul Matýse, hostující Stantien vyměnil gólmany a za v pátek nejistého Gábu postavil osmnáctiletého Málka.

Zatímco páteční duel začal o mnoho lépe domácí celek, druhý zápas odstartovali šťastněji hosté. Těm už po necelé minutě nabídl přesilovou hru faulující Chalupa a přesně v době, kdy vrchlabský útočník před návratem na led otevíral dvířka trestné lavice, našel Vlach v krkolomné pozici volného Zemana a hostující forward otevřel skóre utkání - 0:1.

Baďoučkovi svěřenci se tentokrát rozjížděli pomaleji, na začátku deváté minuty byli ale blízko vyrovnávací trefě, když Málka zachránila tyčka. Zbytek vstupní dvacetiminutovky ovlivnila řada vyloučených na obou stranách, na skóre se však už nic neměnilo.

Také v prostřední části se oba soupeři předháněli, kdo bude na trestné lavici častěji, k narůstajícímu počtu gólových příležitostí ale ani menší počet hráčů na ledě nepomohl.

Jen v polovině utkání své mužstvo zachraňoval Soukup při šanci Hořanského, na Málka si zase nepřišli Hozák s Urbanem.

Na změnu skóre si tak prázdné ochozy musely počkat do 42. minuty. V ní vypálil na Soukupa z těžkého úhlu Zeman a neposedný kotouč si proklestil cestu až za brankovou čáru - 0:2.

Stejný hráč mohl ve 45. minutě dokonat hattrick, proti byla ale tyč Soukupovy branky. Na opačné straně mohl Východočechy vrátit do hry Urban, na místě však byl Málkův beton a z dorážky se neprosadil ani Mrňa.

Závěrečné minuty už se nesly v nespočtu faulů a vyloučení, domácí dlouhé minuty dohrávali duel v oslabení a soupeř si tak zasloužené vítězství již pohlídal.

Po dvou dnech volna bude série v úterý a středu pokračovat na vsetínském Lapači.

Vrchlabí - Vsetín 0:2

Fakta – branky a nahrávky: 3. A. Zeman (R. Vlach), 42. A. Zeman. Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Maštalíř, Polák. Vyloučení: 14:13, navíc Heřman (Vrchlabí) 10 min. OT a 5 min. + OK. Využití: 0:1. Hráno bez diváků. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1. Stav série: 1:1.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Linhart, Oliva, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků, T. Jelínek – Heřman, Matýs, Nouza – Koffer, Chalupa, Machač – Hozák, Urban, Mrňa – F. Moník, Chrtek, Zeman.
VHK Robe Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka, Štach, Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Babka, Vítek.

Ohlasy trenérů:

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): Bohužel jsme dnešní utkání nevládli. Nepodařilo se nám překonat hostujícího brankáře a bez gólu se vyhrát nedá, což je asi každému jasné. V utkání bylo plno emocí, které musíme pro příště ukrotit, ale musím podotknout, že ne všichni aktéři tohoto utkání, podali profesionální výkon.

Roman Stantien (VHK Robe Vsetín): Byl to bojovný zápas, opravdu spíš boj než hokej. Stále se trápíme v přesilových hrách, mohli jsme rozhodnout už ve druhé třetině. Naši kluci se však dokázali srovnat s nepříjemnou hrou soupeře a důležité je pro nás vítězství. Série je srovnaná a jsme rádi, že se vracíme domů za stavu 1:1.

Zbylé čtvrtfinálové série: Kladno - Slavia Praha 2:1 po prodloužení, stav série: 2:0, Jihlava - Litoměřice 1:4, stav série: 1:1, Přerov - Poruba 2:5, stav série: 0:2.