Zatímco vrchlabští hokejisté měli před závěrečným kolem již jistý přímý postup do čtvrtfinále play off, hráči Kladna dobře věděli, že jim nikdo nesebere vítězství v základní části. Oba soupeři tak v utkání šetřili své opory.

V domácím dresu odpočívali například Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem, horalé zase doma nechali lídry sestavy Linharta, Kajínka, Heřmana či Urbana.

Majitel klubu HC Rodos Vasil Teodoridis.
Dvorský hokej plánuje oslavy stého výročí

Úvodní minuty vyšly lépe hostům, letka pardubických talentů (Koffer, Formánek) však dvě velmi dobré příležitosti neproměnila, na druhé straně si Středočeši nedokázali poradit se třemi přesilovými hrami.

Góly tak padaly až v prostřední části a k nevoli nováčka soutěže se trefovali výhradně Rytíři. Už ve dvaadvacáté minutě dorazil střelu Snuggeruda za Soukupova záda Hlava a v čase 27:00 zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Bernat. Uběhlo pouhých sedmnáct vteřin a Kladenští po trefě Kubíka vedli už 3:0.

Druhou třetinu nakonec domácí ovládli rozdílem čtyř branek, a když v 54. minutě skóroval kladenský Routa, vypadalo to na tenisového kanára. Alespoň čestný úspěch horalů zaznamenal v 55. minutě z početní výhody Matýs.

Prvoligovou premiéru ve vrchlabském dresu zaznamenali útočníci Radek Šír (19 let) a Radim Šlaicher (18).

Kladno - Vrchlabí 6:1

Fakta - branky a nahrávky: 22. Hlava (Snuggerud), 27. Bernat (Š. Jelínek, Funk), 28. Kubík (Hlava), 35. Hlava (Š. Jelínek, Snuggerud), 53. Snuggerud (Melka), 54. Routa (Snuggerud) – 55. Matýs (Jirků). Rozhodčí: Grech, Čáp – Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Hráno bez diváků. Třetiny: 0:0, 4:0, 2:1.
Rytíři Kladno: Košarišťan – S. Zacharčuk, Zelingr, Štochl, Snuggerud, Funk, Zajíc, Suchánek – Guman, Račuk, Bílek – Hlava, Melka, Routa – Machala, Kubík, Š. Jelínek – Hajný, Filip, Bernat.
HC Stadion Vrchlabí: Soukup – T. Jelínek, Matýs, Oliva, Niko, Kynčl, Jirků – Formánek, Chrtek, Nouza – Šír, Chalupa, Machač – Hozák, Šlaicher, Mrňa – F. Moník, Zeman, Koffer.

Ohlasy trenérů

Jiří Burger (Rytíři Kladno): Jsme spokojení s tím, že jsme zvládli poslední zápas základní části. První třetina z naší strany nebyla ideální, ale od druhé jsme zlepšili pohyb a zaslouženě jsme vyhráli. Dali jsme i dost gólů, takže nakonec spokojenost.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí): Kladno ukázalo, proč vyhrálo základní část. Hrálo velice dobře a od druhé třetiny nás dostávalo pod veliký tlak. Mrzí mě, že jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili. Výsledek by pro nás byl aspoň trochu příznivější. Byli jsme tu v hodně kombinované sestavě, takže z toho neděláme tragédii a začneme se chystat na play off.

Energie Karlovy Vary - Mountfield HK
Hradec řádil ve Varech, v předkole narazí na Litvínov

Chance liga – 34. kolo: Kladno – Vrchlabí 6:1, Slavia Praha – Benátky n. J. 7:2, Havířov – Kadaň 5:4, Litoměřice – Ústí nad Labem 4:3 sn, Vsetín – Sokolov 7:2, Poruba – Prostějov 6:1, Jihlava – Frýdek-Místek 3:1, Kolín – Třebíč 3:6.