Přesto si je nutno výsledku vážit, zvlášť když jej domácí parta docílila proti velmi kvalitnímu soupeři. Nutno totiž hned na úvod zmínit, že výše porážky je pro Severočechy řádně krutá.

„Je tomu tak. Třeba první třetina z naší strany nebyla dobrá. Myslím si, že jsme byli ještě trochu poznamenáni závěrem utkání v Benátkách. Neudrželi jsme se na puku, nehráli jsme,“ uznal po utkání domácí trenér Václav Baďouček.

Naopak jeho protějšek musel být zpočátku s výkonem Slovanu spokojený.

„Z našeho pohledu byl začátek utkání dobrý a celá první třetina také. Dobře jsme bruslili, šli jsme si pro fauly, akorát jsme nevyužili žádné přesilovky. Začátek druhé třetiny také nebyl špatný, ale od chvíle, kdy jsme udělali chybu v naší přesilovce, když jsme dostali gól, šla naše hra trošku dolů,“ popisoval duel kouč poražených Jaroslav Roubík.

Skóre otevíral ve 26. minutě Chalupa, jenž střelou mezi nohy gólmana Schwarze udeřil při návratu z trestné lavice. A pravda, tento moment průběhem zápasu zcela otočil.

„Důležité bylo, že jsme ubránili všechna, tuším čtyři, oslabení a i přes to jsme dokázali skórovat. Myslím si, že další důležitý moment byl v závěru druhé třetiny a v začátku třetí třetiny, kdy jsme ubránili dlouhou přesilovku soupeře pět na tři. Ve třetí jsme už jen přidali pojistku v podobě dalších tří gólů,“ pochvaloval si rozhodující pasáže utkání Baďouček.

Na gól Chalupy ještě v průběhu prostřední části navázali Kratochvil s Chrtkem a ve třetí části přidali další branky znovu Kratochvil a po něm dvakrát Mrňa. Do toho uhájil čisté konto v zápase vynikající Jakub Soukup.

„Jsem rád, že jsme utkání uhráli s nulou, i když ten konečný výsledek úplně neodpovídá tomu, jak se toto utkání vyvíjelo. Na to se ale historie neptá. Jsem hrozně rád, že Kuba Soukup čisté konto udržel. Určitě pro něj nebylo jednoduché nastoupit po šesti týdnech do mistrovského utkání,“ dodal Václav Baďouček.

To na druhé straně se museli s těžkou porážkou chtě nechtě smířit.

„Vrchlabí nás v závěru utkání jednoznačně přehrálo, dávalo nám góly do prázdné brány, takže nezbývá než jim pogratulovat k výhře," komentoval uznale závěr utkání šéf ústecké střídačky Jaroslav Roubík.

Ano, ten Roubík, který dlouhé roky trápil prvoligové gólmany a zahrál si i extraligu. Ten vyhlášený kanonýr, který si několik střeleckých úspěchů před lety připsal i proti soupeři z Krkonoš.

A že je soupis vzájemných duelů obou soupeřů pořádně bohatý. Na domácím ledě si horalé díky středeční výhře drží o chlup lepší bodovou bilanci, to v Ústí se jim podařilo zvítězit pouze dvakrát. Pokaždé 1:0. V lednu roku 2009 v normální hrací době, ve čtvrtfinále play off roku 2011 pak po samostatných nájezdech. Kdo ví, třeba další úspěch přijde na řadu v sobotu 20. února, kdy se mají oba soupeři potkat v odvetě na severu Čech.