Když se tedy fandové podkrkonošského klubu vrátili z promrzlého stadionu domů, dostali odpověď na otázku, proč vedoucí muž oddílového bodování chyběl v sestavě Draků jak proti největšímu rivalovi, tak již o čtyři dny dříve v duelu na ledě Děčína (6:5p).

Podle slov samotného hráče na tom byl s informovaností podobně i třiadvacetiletý útočník. „Nikdo mi nic moc neřekl. Jen jsem nebyl spokojený s výsledky a hrou týmu, a to se nelíbilo vedení. Pořád se čekalo na posily, ale nikdo stejně nepřišel. Řekl bych, že vedení chtělo uvolnit místo pro další hráče, kteří mají teď přijít,“ pronesl mimo jiné pro hokej.cz Daniel Svoboda.

Trutnov letos v druholigové skupině Sever odehrál 22 utkání, v osmnácti z nich Svoboda nechyběl a připsat si stihl 26 kanadských bodů za 11 branek a 15 asistencí. V týmu se mu v tomto ohledu nikdo ani nepřibližuje. Loni odehrál zápasů třiadvacet, nastřílel 18 branek a přidal 11 gólových nahrávek.

„Chtěl bych poděkovat fanouškům v Trutnově a popřát všem spoluhráčům, ať se jim daří,“ doplnil svá slova Daniel Svoboda a prozradil, že si již řeší nové angažmá.

Obránce Ján Niko přispěl k vítězství Vrchlabí nad Trutnovem dvěma góly.
Vrchlabský navrátilec Niko: Rozhodly naše přesilovky. Derby hodnotili i trenéři

Pokud trutnovští fandové i tak věřili, že se nakonec věci dají do pořádku a bodový lídr se k mužstvu vrátí, přišlo pro ně zklamání už o den později. Konkurenti z řad účastníků skupiny Sever totiž na nic nečekali a poté, co se o uvolnění hráče dozvěděli, začali se o hráče zajímat.

Nejrychlejší a nejkonkrétnější byla nabídka dalšího rivala blízkému trutnovskému klubu. Už ve čtvrtek totiž Daniel Svoboda podepsal smlouvu v HC Rodos Dvůr Králové nad Labem!

„Ze Dvora Králové se mi ozvali jako první. S konkrétní nabídkou nejprve trenér Malinský a poté i majitel klubu pan Teodoridis,“ řekl Deníku Svoboda.

Jeho angažování jako by dvorskému klubu vytrhlo trn z paty. Ve středečním vítězném utkání v hale Mostu (7:4) se totiž Rodosu zranil tvůrce hry třetí útočné formace a vedoucí muž klubového bodování Jiří Půhoný. Týmu má měsíc chybět. Až se uzdraví, měl by mít trenér Jiří Malinský v rozhodující fázi sezony k dispozici čtyři vyrovnané útoky.

Pokud dvorský šéf Teodoridis stihne vyřídit formality s Bílými Tygři Liberec, jejichž kmenovým hráčem Svoboda je, bude moci šikovný forward nastoupit už do sobotního domácího klání s Jabloncem (17.00).

Vedoucí muž bodování trutnovského klubu Daniel Svoboda mění dres. Posílí rivala ze Dvora Králové.Zdroj: hcrodos.cz

Zároveň by se tak stal jedním z řady hokejistů, kteří v podkrkonošském regionu stihli obléct dres „svaté trojice“ Vrchlabí, Trutnova i Dvora Králové nad Labem. Shodou okolností se stejná záležitost před časem povedla i Martinovi Svobodovi, staršímu bratrovi Daniela.

„Dělal jsem si z toho sám srandu. Brácha hrál v minulosti ve všech těchto klubech, tak jsme se o tom spolu již bavili.“

Příchod Svobody do Dvora Králové není jedinou změnou v kádrech podkrkonošských mužstev. Vrchlabí v týdnu přivítalo staronovou posilu do obrany z Benátek. Ján Niko se hned v derby na ledě Trutnova osvědčil jak předvedeným výkonem, tak dvěma vstřelenými góly.

Trutnov zase angažoval útočníka Filipa Jiráska, jehož na hostování uvolnilo Vrchlabí. Důvodem je častější herní vytížení mladého hokejisty.

Ilustrační foto.
Další překvapení! Lídra obraly Třebechovice