Krajská liga

HC Tambor Dvůr Králové – HC BAK Trutnov 2:8 (1:2, 1:2, 0:4).

Fakta – branky a asistence: 4. Dvořák (Voděrek), 30. Zmítko (Vitebský) – 9. Chytráček (Šimoníček), 15. Synek (Šimoníček), 24. Zelenka (Procházka, Šimoníček), 33. Synek (Chytráček, T. Veselý), 42. Karlík (Chytráček), 43. Vlček (Perutek), 50. Gabriel (Perutek), 59. Chytráček (Kuna). Rozhodčí: Veinfurter – Burýšek, Rada. Vyloučení: 10:10, navíc Procházka (TRU) 10 minut OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváků: 420.

HC Tambor Dvůr Králové n. L.: Škop – Říčař (32. Háze), Laš, Vitebský, Krejcar, Prokůpek, Klust – Lelka, Zmítko, Rychtera – Komárek, Voděrek, Motl – Dvořák, Zdráhal, Haas. HC BAK Trutnov: M. Veselý – Synek, Karlík, Malinský, Kuna, Gabriel, Poul – Chytráček, Šimoníček, T. Veselý – Zelenka, Procházka, Kašák – Perutek, Vlček, Mašek.

Pod Hankův dům se v neděli po letech vrátilo derby s Trutnovem. Ačkoliv jsou tisícové návštěvy už minulostí, odehrálo se utkání v krásné atmosféře. Ze zaslouženého vítězství se radovala hostující část publika, domů ale odcházel nejspíš spokojeni všichni.

Domácí tým plný mladíků se totiž favoritovi postavil čelem a v první polovině zápasu odehrál vydařenou partii. Ve 4. minutě byl za povedený nástup dokonce odměněn vedoucím gólem, to když se z dorážky trefil Dvořák – 1:0. Fyzická převaha byla na straně hostů, ti se ale k zakončení dostávali těžko. V 9. minutě ale hráli domácí přesilovku, po špatné rozehrávce se zmocnil kotouče Chytráček, a v samostatném úniku překonal poprvé Škopa v brance Dvora. Za další tři minuty domácí gólman nemohl vidět ránu Synka od modré, a když se ve 24. minutě prosadil i exsparťan Zelenka, zdálo se, že jsou misky vah definitivně překloněny na stranu „draků" – 1:3.

Dvoráci ale bojovali dál, dokázali se usazovat v hostující třetině a zaslouženě se ve 30. minutě dotáhli na rozdíl jediného gólu. V přesilovce se trefil Zmítko (2:3), radost a víra v úspěch však dvorským příznivcům vydržela jen tři minuty. V početní výhodě se totiž prosadil Synek. Když se pak těžce zranil domácí tahoun Říčař (zlomená ruka), byl s nadějemi Tambora amen.

V závěrečné periodě přidali hosté čtyři góly a s početným zástupem svých fanoušků mohli začít slavit zasloužené tři body. Ty je katapultovaly na druhou příčku průběžné tabulky. „Dvorští hráči nám chtěli zápas znepříjemnit, což se jim dvě třetiny dařilo. V týmu mají plno mladých kluků, kteří se chtěli ukázat. Hráli dobře, ve třetí třetině jim ale asi došly síly a my jsme je začali převyšovat ve všech směrech," zhodnotil pikantní duel asistent hostujícího trenéra Jaroslav Řehák.

Ve středu se hraje 10. kolo

Hokejisté Vrchlabí měli v neděli volno, ve středu v domácím prostředí přivítají Hronov. Trutnovští hostí soupeře z Jičína a Dvůr míří do Opočna, kde jej čeká domácí Semechnice (vše 18.00).