To regionální rivalové byli v zápřahu. Dvorský Rodos na svém ledě přivítal středočeské Řisuty a Trutnov k východočeskému derby zajížděl do slušně zaplněné aréně Nové Paky.

Dvůr Králové n. L. - Řisuty 3:2

Dvorští hokejisté od 5. října vyhráli deset z jedenácti utkání, když naposledy padli v derby na ledě suverénního Vrchlabí. I proto se čekalo, že domácí souboj s Řisutami bude jasnou záležitostí Rodosu.

Jenže nebyl. Hosté už v první třetině prohospodařili několik brankových příležitostí a Dvůr mohl děkovat především gólmanu Čápovi, jenž vynikajícími zákroky držel nulu. V 15. minutě se navíc parádní individuální akcí prosadil jeho spoluhráč Půhoný a poslal svůj tým do vedení.

V prostřední části nejprve domácí využili přesilovku Havlasem, ale Středočechy ve 32. minutě vrátil do hry Patyk – 2:1. Závěrečná část byla oboustranně nervózní. Oba brankáři byli pány na ledě až do 50. minuty, ve které hosté zaslouženě vyrovnali přesilovkovou trefou Kesziho.

Dvoráci byli v úzkých, sebevědomý soupeř dál hrozil, přesto zůstaly všechny body (šťastně) pod Hankovým domem. Mohla za to akce z 57. minuty, kdy z vlastního pásma Petira vysunul Hoskovce, jenž střelou mezi nohy jinak výborného Jirouška rozhodl zápas. Po nečekaném zaváhání Mosteckých Lvů se Dvoráci poprvé v sezoně posunuli na průběžnou druhou příčku.

Fakta – branky a asistence: 15. Půhoný (Hoskovec), 24. Havlas (Luštinec, Valášek), 57. Hoskovec (Petira) – 32. Patyk (Danov, Parshakov), 50. Keszi (Kolářík), navíc Matějíček - Náprstek oba 5 minut + do konce utkání. Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Pechánek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 381. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1.
HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – M. Tondr, Blažej, Karlík, Matějíček, Petira, Franc – Brokeš, Hrazdira, Havlas – Valášek, Ježek, Luštinec – Půhoný, Hoskovec, Dušek – Šedivý.

Nová Paka - Trutnov 4:6

Kdo s koho. Východočeské derby nabídlo souboj dvou celků se shodným počtem 19 bodů. Bylo tak jisté, že se hraje o pátou příčku v tabulce. Oba soupeři z posledních čtyř utkání vyhráli dvě, pro nováčka ale hovořila bilance z úvodních dvou vzájemných soubojů v sezoně.

Tentokrát se ale duel od začátku vyvíjel lépe pro Draky. V první třetině byl jediným úspěšným střelcem hostující Matěj Poul a stejný hráč ve 23. minutě zvyšoval už na 0:2. Byla to již třetí trutnovská branka v řadě, která nesla jméno tohoto střelce.

Když za dalších 21 vteřin zvyšoval na tříbrankový rozdíl Kubinčák, zdálo se, že derby směřuje k jasnému výsledku. Novopačtí ale ve druhé lize platí za bojovníky a už za dvě minuty většina diváků kvitovala snížení stavu na 2:3 zásluhou T. Půlpána s Hricem.

Hokej se bezmála sedmi stovkám přihlížejícím musel líbit. Hosté znovu odskočili dvěma góly Svobody a Šimoníčka, soupeř v závěru reagoval trefami extrutnovských T. Půlpána s Ukhinem. Nováček se odhodlal i k power-play, při ní však atraktivní partii svým druhým gólem v zápase definitivně rozhodl zkušený Kubinčák – 4:6.

Fakta – branky a asistence: 24. T. Půlpán (Hnik, Hric), 26. Hric (Hnik), 57. T. Půlpán (Ukhin, Müller), 58. Ukhin (A. Půlpán) – 14. Poul (Tatar), 23. Poul (Tatar), 23. Kubinčák (Fedulov, Planý), 28. Svoboda (Bucek), 48. Šimoníček (Svoboda, Bucek), 60. Kubinčák. Rozhodčí: Battěk – Marek, Tasch. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 635. Třetiny: 0:1, 2:3, 2:2.

BK Nová Paka: Mahdal (od 23. Vacek) - Müller, Pohl, Mlčoch, Malík, Bezděk, Suvorov - A. Půlpán, Hnik, Ukhin - T. Půlpán, Hidveghy, Hric - Škvrně, Kloutvor, Foerster

HC BAK Trutnov: Krofta - Pražák, Višňák, Vácha, Jirásek, Kynčl, Suk - Kubinčák, Fedulov, Planý - Bucek, Šimoníček, Svoboda - Krsek, Jakub Tatar, M. Poul.

Další výsledky 19. kola: Mostečtí Lvi – Jablonec nad Nisou 1:10 (0:4, 1:4, 0:2), Bílina – Děčín 4:3 (1:2, 3:0, 0:1).

Program 20. kola, sobota 17.30: Řisuty – Nová Paka. 18.00: Vrchlabí – Bílina, Trutnov – Mostečtí Lvi, Děčín – Dvůr Králové nad Labem.