Po středeční ochutnávce, v níž Karlovy Vary porazily 4:3 brněnskou Kometu, pokračuje první kolo hokejové extraligy šesti duely. Nejvíc pozornosti přitahuje David Krejčí v Olomouci - navrátilec z Bostonu se v duelu s Mladou Boleslaví hned uvedl gólem a dovedl Hanáky v výhře v prodloužení.

Třinec - České Budějovice 4:0

Na první zápas úřadujících mistrů v nově sezoně přišly do Werk Areny necelé tři tisíce diváků. Třinečtí fanoušci se mohli poprvé rozjásat v čase 4:11, kdy napadající Andrej Nestrašil lehce obral o puk budějovického obránce a našel Martina Růžičku, který už mě snadnou práci. V 10. minutě se trefil Aron Chmielewski a bylo jasné, že Oceláři si jdou za výhrou.

Oceláři doma porazili Motor.
Oceláři začali výhrou, Mazanec vychytal nulu

O třetí gól se v úvodu třetí třetiny postarala čerstvá posila Marek Daňo a pak ještě využil přesilovku Erik Hrňa. Jihočeši vyslali za celý zápas jen 14 střel na brankáře Marka Mazance, rozdíl mezi nejlepším a nejslabším týmem minulé sezony se jasně prokázal. Mazanec si připsal první čisté konto sezony.

Branky a nahrávky: 5. Martin Růžička (A. Nestrašil), 10. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 42. Daňo (Marinčin, Marcinko), 46. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Hlavatý, Ganger. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 2619.
Třinec: Mazanec – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička, P. Vrána, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.
České Budějovice: Hrachovina – Piskáček, Bučko, Vráblík, Bindulis, Štich, Slováček, Štencel – J. Ondráček, Pech, Gulaš – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – Abdul, Toman, Valský – Vondrka, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři: Modrý, P. Martinec a Fousek.

Zlín - Litvínov 2:4

Domácí doplatili na vyloučení. Už v první třetině inkasovali dvakrát během přesilovky hostů: za Litvínov se prosadili Richard Jarůšek a Giorgio Estephan. A když se Petr Straka krátce po polovině duelu trefil i v oslabení (po tragické minele ve zlínské rozehrávce), bylo to s nadějemi Beranů hodně bledé.

Hokejisté Zlína (v modrých dresech) se v úvodním zápase Tipsport extraligy 2021/2022 utkali s Litvínovem.
Emoce i neuznané branky. Berani proti Litvínovu na velký obrat nedosáhli

Tomáš Fořt a Lukáš Vopelka pak sice orámovali druhou přestávku góly a snížili na 2:3, místo vyrovnání ale čtyři minuty před koncem zapomněli na Patrika Zdráhala, který pojistil výhru Litvínova.

Branky a nahrávky: 38. Fořt (T. Mikúš), 45. Vopelka (Gazda) – 17. Jarůšek (F. Lukeš, Pospíšil), 19. Estephan (Stříteský, Irving), 34. Straka, 57. P. Zdráhal (Demel). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Gančarčík, Klouček. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3452.
Zlín: Kašík – Suhrada, O. Němec, Trška, Ferenc, M. Novotný, Gazda, Hamrlík – T. Mikúš, Fořt, Kubiš – Köhler, Honejsek, Vopelka – Okál, Fryšara, Šlahař – Hejcman, P. Sedláček, Karafiát. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.
Litvínov: Godla – Demel, Irving, Hrbas, Balinskis, D. Kolář, Stříteský, D. Zeman – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – Straka, Sukeľ, Jarůšek – L. Stehlík, M. Havelka, Zygmunt. Trenéři: Országh, V. Sýkora a Tvrzník.

Liberec - Hradec Králové 1:0

Jediný gól a postaral se o něj obránce. Ladislav Šmíd se v úvodu druhé třetiny vydal po vhazování v liberecké obranné třetině na jeden ze svých oblíbených ofenzivních výletů, který zakončil trefou za záda Štěpána Lukeše. Naopak domácí gólman Petr Kváča udržel čisté konto a duel Bílých Tygrů s Hradcem Králové tak skončil hubenou, leč tříbodovou výhrou domácích.

Branky a nahrávky: 23. Šmíd (Melancon, Filippi). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Hynek, Gerát. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 4 433.
Liberec: Kváča – Šmíd, Melancon, Vitásek, Rosandič, Derner, M. Ivan – Birner, Filippi, Ordoš – Záborský, Gríger, M. Zachar – Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek, Rychlovský. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.
Mountfield HK: Š. Lukeš – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Cingel, Jergl – Perret, Lev, Orsava – R. Pilař, Lalancette, Oksanen – Kevin Klíma, Koukal, Kelly Klíma. Trenéři: T. Martinec, Čihák a P. Svoboda.

Olomouc - Mladá Boleslav 3:2 PP

„Krejčímánie“ v Olomouci odstartovala velkým hokejovým svátkem. Mora v extraligové premiéře porazila Mladou Boleslaví i díky prvnímu gólu největší hvězdy. Krásná teč Davida Krejčího přinesla srovnání na 1:1. Hrdinou se však stal Jan Knotek, který v prodloužení ve vlastním oslabení rozhodl o triumfu 3:2.

Utkání 1. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - BK Mladá Boleslav, 10. září 2021 v Olomouci. (střed) Jan Lukáš z Olomouce.
Plecharéna v extázi. Krejčí dal první gól a Mora slaví skalp Bruslařů

Pár vteřin před koncem třetího dějství (za stavu 2:2) nabídl Krejčího družině do prodloužení přesilovku Zbořil. Parádní ťukes ovšem gólem neskončil, početní výhodu si vzápětí zahráli hosté. Jenže jim ujel Jan Knotek a vyřešil to famózně.

Branky a nahrávky: 21. Krejčí (Ondrušek, J. Káňa), 55. Švrček (J. Knotek), 64. J. Knotek – 6. Claireaux (Kotala, J. Dufek), 55. Claireaux (P. Kousal, Ševc). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Dujsík – Jánošík oba 5 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4202.
Olomouc: Lukáš – T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – Kucsera, Krejčí, J. Káňa – V. Tomeček, Nahodil, Klimek – Navrátil, J. Knotek, Ostřížek – Olesz, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a Tomajko.
Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Bernad, Jánošík, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Šidlík – Lunter, A. Zbořil, Šťastný – Kelemen, Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.

Pardubice - Plzeň 4:0

Pardubice vstupují do nové sezony s nemalými ambicemi a touhou nechat fanoušky zapomenout na chaos a trápení v nedávné době. První duel vyšel Dynamu náramně: o přesvědčivé výhře nad Plzní rozhodli Východočeši ve druhé třetině, v níž se postupně střelecky prosadili Marek Hecl, Juraj Mikuš a Robert Říčka. Poslední jmenovaný pak přidal v 52. minutě ještě trefu v přesilovce a jednoznačný duel (na střely na bránu to bylo 43:17) dostal definitivní podobu.

Zápas 1. kola hokejové extraligy Pardubice - Plzeň
V premiéře střílely posily. Dynamo vyhrálo první zápas

Branky a nahrávky: 25. Hecl (Cienciala), 27. Mikuš (Blümel, Nakládal), 40. Říčka (Cienciala, J. Kolář), 52. Říčka (Cienciala, Košťálek). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5, navíc Jiříček (Plzeň) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 7280.
Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Robertson, Nakládal, Vála, J. Kolář, Hrádek – R. Kousal, Paulovič, Camara – A. Musil, Poulíček, Blümel – Říčka, O. Roman, Cienciala – Hecl, Anděl, Rohlík. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.
Plzeň: D. Furch – Budík, Čerešňák, Graňák, Jiříček, V. Lang, J. Kindl, L. Kaňák – Bulíř, Mertl, Dzierkals – Blomstrand, Kodýtek, Schleiss – Suchý, P. Musil, Kuťák – Malát, Přikryl, Kantner. Trenéři: Baďouček, Říha a Vlasák.

Kladno - Vítkovice 1:2

Na jaře jim dvěma góly vystřílel v rozhodujícím duelu s Jihlavou postup do extraligy, v pátek už Rostislav Marosz stál na druhé straně barikády. Dokonce skóroval, ale na jeho branku stihl odpovědět vůdce Rytířů Tomáš Plekanec. Rytíři se v obnovené premiéře v nejvyšší soutěži ale bodů nedočkali, Slezanům totiž vyšla ještě jedna dalekonosná rána Patrika Kocha.

První kolo TELH: Rocknet aréna v Chomutově 10. září 2021, toho času v pronájmu pro Rytíře Kladno, kteří hostí Vítkovice.
Smolnou premiéru Rytířů pokazily dvě schované rány

V čem nebyl problém, to byli fanoušci, byť Rytíři jsou v nuceném chomutovském exilu. Z Kladna jich dorazilo tolik, že o dobrou atmosféru bylo postaráno. V čele voje byl kotel za brankou, ale ke skandování se přidávaly i obě hlavní tribuny, a to i přesto, že Jaromír Jágr na ledě scházel.

Branky a nahrávky: 47. Plekanec (Hlava, Kubík) – 26. Marosz, 53. Koch (Dej, Marosz). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:6, navíc Račuk – Flick oba 5 minut. Bez využití. Diváci: 2016.
Kladno: Bow – Kehar, Dotchin, Donaghey, Baránek, Nilsen, Funk, Ticháček – Ciampini, Plekanec, Hlava – Kristo, Kubík, Machala – Račuk, Pitule, M. Beran – Hajný, Filip, V. Bílek. Trenéři: Čermák, Burger, Kregl a Paul.
Vítkovice: Stezka – Plášil, R. Polák, Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, Machů – Roberts Bukarts, J. Hruška, Svačina – L. Krenželok, Marosz, Fridrich – R. Bondra, Flick, M. Kalus – Bernovský, Chlán, Dej. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.