Tak tohle se hokejistům hradeckého Mountfieldu nepovedlo. Od samého úvodu utkání tahali za kratší konec provazu a Plzni doma podlehli 1:5.

Hned začátek utkání napověděl, jak se duel bude vyvíjet. Už ve 22. vteřině se trochu se štěstím prosadil Gulaš, jenž nastartoval gólovou kanonádu Plzně. „My jsme rychle inkasovali, což ovlivnilo celý průběh utkání, poté jsme dělali hrubé chyby v obraně. Plzeň hrála jednoduše a naše zaváhání dokázala trestat,“ hodnotil utkání zklamaný trenér Mountfieldu Vladimír Růžička. V 8. minutě zvyšoval na 2:0 Čerešňák. Na rozdíl tří branek dal po krásné individuální akci obránce Budík. Na to Hradec dokázal zareagovat rychlou brankou Hronka. Jenže druhá perioda znovu patřila západočeským hokejistům. Ti rozebírali domácí obranu. Po trefách Suchého a Budíka to bylo už 5:1.

Ve třetí třetině byla vidět na domácích velká frustrace z nepovedeného výkonu, z toho pramenila častá vyloučení. Hosté měli utkání ve svých rukou, když po většinu času kontrolovali jeho vývoj a dokráčeli si pro pohodlné a hlavně zasloužené vítězství.

Hradci se poslední dva duely nepovedly, nejprve padl 2:5 v Mladé Boleslavi a teď doma s Plzní. „Musíme hrát mnohem zodpovědněji dozadu a pořádně pracovat v trénincích a zápasech, jinak to nepůjde,“ doplnil Růžička.

Draci doma prohráli s Vrchlabím 1:6
Souboj nováčků suverénně pro Vrchlabí. Horalé rozhodli v prostřední periodě

Hradec Králové - Plzeň 1:5

Fakta - branky a nahrávky: 11. Hronek (Perret) – 1. Gulaš (L. Kaňák), 8. Čerešňák (Straka, Eberle), 11. Budík (Kracík), 23. Suchý (Gulaš), 34. Budík (Straka). Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Bez diváků. Třetiny: 1:3, 0:2, 0:0.
Mountfield Hradec Králové: Mazanec – Nedomlel, Zámorský, Jank, Hronek, Šalda, F. Pavlík, Čáp – Smoleňák, Cingel, Jergl – Sklenář, Růžička, Orsava – Perret, Kevin Klíma, Lev – Pilař, Koukal, Kelly Klíma.
HC Škoda Plzeň: Frodl – Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Vráblík, Kvasnička – Suchý, Kracík, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Rob, Kantner – Stach.

Extraliga – 25. kolo: Hradec Králové – Plzeň 1:5, Pardubice – Karlovy Vary 1:2 sn, Třinec – Mladá Boleslav 3:4 sn, Litvínov – České Budějovice 3:2, Liberec – Zlín 2:4, Sparta Praha – Kometa Brno 6:1, Olomouc – Vítkovice 3:2.