Důležitou bitvuo přímý postup do čtvrtfinále play off hokejisté Hradce Králové nezvládli, když na ledě Mladé Boleslavi 2:4 prohráli. Flintu do žita však rozhodně házet nemusejí. Do konce základní části zbývají odehrát dvě kola a Mountfield na čtvrté místo, které drží Liberec, ztrácí pouhý bod.

Prohra na ledě mladoboleslavských Bruslařů však byla hodně bolestivá. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky na ledě soupeře dvakrát vedli, bohužel pro ně nezvládli třetí třetinu. „Neodehráli jsme vůbec špatné utkání, ale bohužel nemáme ani bod, takže se to divně hodnotí, rozhodly maličkosti,“ uvedl pro klubový web hradecký kapitán Radek Smoleňák.

V zápase 50. kola hokejové extraligy porazili hráči BK Mladá Boleslav soupeře z Hradce Králové 4:2.
Nezdar Hradce v důležité bitvě. Ani Růžičkův 150. gól v Boleslavi nestačil

Byl to právě on, který v úterním zápase otevřel skóre zápasu, jenže domácí ještě do první sirény vyrovnali. I v prostřední části šel Mountfield do vedení. Svým 150. gólem v extralize se blýskl Vladimír Růžička mladší. Stejný scénář z první třetiny se však opakoval, Boleslav srovnala krok, v závěru poté rozhodla.

„Máme teď velkou smůlu. Hrajeme dobře, ale do brány nám spadne každé menší zaváhání,“ lituje Smoleňák. Rozhodující byly znovu přesilové hry, zatímco Hradec žádnou nevyužil, Bruslaři se v této herní činnosti prosadili hned dvakrát. „V oslabení nám to vůbec nelepí, dostali jsme dva góly, což asi rozhodlo,“ doplnil Smoleňák.

Přímý souboj o čtvrté místo začne už zítra. Východočeši se naposledy v základní části představí na domácím ledě. Od 18 hodin tam hostí šestou Plzeň. V nedělí pak zamíří do Karlových Varů. Liberec má oproti Hradci v posledních dvou kolech papírově slabší soupeře.

Hokejová Chance liga: HC Stadion Vrchlabí - Draci PARS Šumperk.
Střelecké trápení ukončil Mrňa. Čtvrtfinále už horalům nikdo nesebere

V pátek doma přivítá předposlední Zlín, základní část zakončí ve Vítkovicích. Do boje o čtvrté místo však může ještě promluvit Plzeň, která na Hradec ztrácí pouhý bod.