První třetina nabídla hned čtyři branky. Nejprve dostal Kometu do vedení Mueller, na to gólem v přesilovce odpověděl Orsava. Po deseti minutách hry si však znovu vybrala slabší chvilku obrana Mountfieldu, když na 2:1 dával Holík. I na jeho branku hosté ještě do první sirény našli odpověď. Prosadil se Blain. V druhé periodě se podařilo Kometě znovu odskočit do vedení. Druhou branku v utkání přidal Mueller. Potřetí v zápase však dokázal Hradec zareagovat, k vyraženému puku se dostal Cingel a střelou z první srovnal na 3:3.

Závěrečné dějství přineslo rozuzlení. Utkání totiž rozhodl v přesilovce pět na tři druhým gólem v zápase Orsava.

Řekli o (ne)sportování dětí: Musí se to projevit. Někteří mohou i skončit

Brno - Hradec Králové 3:4

Fakta - branky a nahrávky: 8. Mueller, 10. P. Holík, 31. Mueller (P. Holík, Zaťovič) – 8. Orsava (Jank, F. Pavlík), 13. Blain (Cingel), 37. Cingel (Graňák), 58. Orsava (V. Růžička). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Bez diváků. Třetiny: 2:2, 1:1, 0:1.
HC Kometa Brno: Jekel – Svozil, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Mlčák, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Schneider, V. Němec, Klepiš – Plášek ml., Süss, Vincour – Valský, Kusko, Bondra.
Mountfield HK: Mazanec – Čáp, Blain, Jank, F. Pavlík, Šalda, Graňák, Gaspar – Perret, Koukal, Kevin Klíma – J. Sklenář, V. Růžička, Orsava – Lev, Cingel, Smoleňák – R. Pilař, M. Zachar, Jergl.

Michal Reichl.
Votroky posílil brankář Reichl, smlouvu podepsal na tři roky

Hokejová extraliga – 10. kolo: Sparta Praha – Třinec 3:2, České Budějovice – Pardubice 0:1, Karlovy Vary – Olomouc 3:4 pp, Mladá Boleslav – Litvínov 3:2 sn, Vítkovice – Zlín 3:0, Kometa Brno – Hradec Králové 3:4.