„Bohužel nám chybí klid v zakončení, šance si dokážeme vytvořit, ale neproměňujeme je. Odehráli jsme dobré utkání, v útoku nám to však nelepí,“ zhodnotil nedělní duel v Třinci jediný střelec Hradce Filip Pavlík.

První třetina utkání se vydařila lépe domácímu celku. Ten nejprve přestál nebezpečnou hradeckou přesilovku a následně sám v početní výhodě dokázal jít do vedení. Martin Růžička parádní žabičkou vyzval ke skórování Stránského, jenž střelou do protipohybu překonal Lukeše.

I ve druhém dějství padla jediná branka a znovu se z ní radovali domácí. Zadina obdržel v mezikruží přihrávku, parádní kličkou obešel Hronka a Lukeše prostřelil mezi betony - 2:0. „Určitě si k tomu něco řekneme, on se bude vymlouvat,“ smál se po krásném gólu, který dal po pěkné kličce svému spoluhráči z Detroitu, Zadina.

HC Mountfield Hradec Králové, Filip Hronek
Hronek zůstává do konce roku v Hradci

Východočechům vykřesal naději až na začátku třetí třetiny Filip Pavlík, jenž v přesilovce propálil Kořenáře a snížil na 1:2. Hradec se poté hnal za vyrovnáním, ale kompaktní obranu Třince již nepřekonal a prohrál.

Třinec - Hradec Králové 2:1

Fakta - branky a nahrávky: 13. Stránský (M. Růžička, Hrňa), 22. Zadina (Marcinko, Musil) – 44. F. Pavlík (V. Růžička, Smoleňák). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hynek, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Bez diváků. Třetiny: 1:0, 1:0, 0:1.
HC Oceláři Třinec: Kořenář – Doudera, Gernát, Adámek, Musil, Kundrátek, Jaroměřský – M. Růžička, M. Kovařčík, Stránský – Hrňa, Marcinko, Zadina – O. Kovařčík, Jašek, Chmielewski – Dravecký, Roman, Hrehorčák – Kurovský.
Mountfield Hradec Králové: Lukeš – Nedomlel, Zámorský, Čáp, Hronek, Šalda, F. Pavlík – Smoleňák, Cingel, Jergl – Sklenář, V. Růžička, Orsava – Perret, Kevin Klíma, Lev – Koukal, Kelly Klíma, Pilař – R. Pavlík.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - 1. SK Prostějov.
Černá chvíle. Bialek chrčel, měl zapadlý jazyk

Výsledky a pořadí

22. kolo: Třinec – Hradec Králové 2:1, Mladá Boleslav – Pardubice 3:2, Plzeň – Vítkovice 6:3, Zlín – Karlovy Vary 4:5, Sparta Praha – Litvínov 2:3 sn, Brno – Liberec 3:2, Č. Budějovice – Olomouc 2:4.