Zase nenašli recept. Hokejisté Hradce Králové po páteční výhře nad Litvínovem v neděli prohráli na ledě pražské Sparty 1:4.

První třetina patřila gólmanům. Oba týmy si vypracovaly zajímavé příležitosti, ale nakonec se ujal se pouze pokus Tomáška, na kterého hradecká obrana zapomněla u zadní tyčky.

Druhá perioda se svěřencům trenéra Vladimíra Růžičky vydařila mnohem lépe. Těsně před polovinou zápasu ujel v oslabení Kevin Klíma a předložil puk Zacharovi, který překonal Machovského. Jenže v závěrečné části to byli domácí, kteří diktovali tempo hry a třemi góly rozhodli o své výhře, když se dvakrát trefil Řepík a jednou Němeček.

„Dvě třetiny jsme hráli kvalitní hokej. Měli jsme dobrý pohyb, chyběly tomu pouze branky. Spartě se povedl začátek třetí třetiny, což rozhodlo,“ hodnotil zápas asistent trenéra Hradce David Kočí.

Sparta Praha - Hradec Králové 4:1

Fakta - branky a nahrávky: 14. Tomášek (Piskáček), 42. Řepík (Sobotka, Horák), 44. Němeček (Řepík), 59. Řepík (Horák) – 29. M. Zachar (Kevin Klíma). Rozhodčí: Horák, Pražák – Sobotka, Zíka. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. Bez diváků. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:0.
HC Sparta Praha: Machovský – Košťálek, Piskáček, Němeček, Poizl, Kalina, Jurčina, Kulhánek – Řepík, Horák, Sobotka – Tomášek, Sukeľ, Rousek – Říčka, Pech, Buchtele – Šmerha, Vitouch, Zikmund.
Mountfield Hradec Králové: Mazanec – Blain, Nedomlel, Pilař, Pavlík, Šalda, Jank, Váchal – Orsava, Koukal, Kevin Klíma – Kelly Klíma, V. Růžička, J. Sklenář – Smoleňák, Cingel, Perret – Lev, Morong, Zachar.