Ani na čtvrtý pokus nedokázal hradecký Mountfield připravit Spartu o body. V neděli podlehl druhému týmu soutěže na domácím ledě 1:4. „Sparta má dobré přesilovky, my si v nich necháme dát dva góly, tak to potom nemůžeme pomýšlet na vítězství. Pak si je ještě necháme ujet v oslabení, takže můžeme být nas*aný maximálně sami na sebe,“ neskrýval zlost hradecký kapitán Radek Smoleňák.

Vstup do utkání vyšel lépe Pražanům. Hned na začátku druhé minuty se nechal vyloučit Šalda a početní výhodu zužitkoval hostující Řepík. Na druhou branku se čekalo až do třetí třetiny, když v té prostřední dominovali gólmani. Největší šanci měl Lev, ale Salák jeho střelu zneškodnil ramenem. Vyrovnání tak přišlo až na začátku závěrečné části. Pěknou kombinaci po ose Jergl - Lev zakončoval u levé tyčky kapitán Smoleňák. Hradec měl poté více ze hry, jenže svoje šance nevyužil a přišel trest. Početní výhodu zužitkoval Horák, následně se ještě trefili Polášek a Řepík a rozhodli o výhře Sparty.

Litvínov doma podlehl Hradci Králové 2:3.
Pavlík řádil v Litvínově! Hradec porazil Vervu i počtvrté v sezoně

Hradec Králové - Sparta Praha 1:4

Fakta - branky a nahrávky: 44. Smoleňák (Lev, Jergl) – 2. Řepík (Tomášek, Košťálek), 52. Horák (Tomášek), 55. Polášek (Pech, Salák), 59. Řepík (Rousek, Horák). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Brejcha, Klouček. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Bez diváků. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:3.
Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Nedomlel, Graňák, Šalda, F. Pavlík, Čáp, Gaspar, Váchal – Perret, Koukal, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, M. Zachar – Lev, Cingel, Smoleňák – R. Pilař, Kevin Klíma, Kelly Klíma.
HC Sparta Praha: Salák – T. Dvořák, Jurčina, Košťálek, Polášek, Němeček, O. Němec, M. Jandus – Rousek, Horák, Řepík – Říčka, Pech, Forman – Kudrna, Tomášek, Sobotka – Dvořáček, Sukeľ, Vitouch.