Do utkání vstoupili lépe hosté, když zaváhání hradecké obrany využil Šlahař, který po pěkné individuální akci překonal Lukeše v hradecké brance. Pak ale přišly chvíle Růžičky, který nejprve využil rychlý únik. Druhou branku přidal po velké skrumáži před zlínskou brankou. Tu museli rozhodčí dokonce dvakrát kontrolovat u videa, ale gól nakonec uznali.

Druhá třetina nabídla jedinou branku, po dobré práci Veselého, který si připsal první bod v hradeckém dresu, se prosadil Pavlík a zvýšil na rozdíl dvou gólů - 3:1.

Ve závěrečném dějství nejprve snížil Ondráček, ale v oslabení ujel rychlík Kevin Klíma a dal na 4:2. Čtyři minuty před koncem dokonal hattrick bekhendem Růžička a zajistil Hradci tři body.

David Dvořák.
Hradecký zápasník MMA Dvořák vyčkává. Soka si už vyhlédl

Hradec Králové - Zlín 5:2

Fakta - branky a nahrávky: 8. V. Růžička (Blain), 14. V. Růžička, 27. F. Pavlík(J. Veselý, Nedomlel), 52. Kevin Klíma (Blain), 56. V. Růžička – 7. Šlahař(P. Sedláček), 50. J. Ondráček (Dufek, Gazda). Rozhodčí: Horák, Pražák – Špůr, Votrubec. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Bez diváků. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:1.
Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Blain, Nedomlel, Jank, Graňák, Šalda, F. Pavlík, Gaspar – Kevin Klíma, Koukal, Perret – Orsava, V. Růžička, J. Sklenář – Lev, Cingel, Smoleňák – Jergl, J. Veselý, R. Pilař.
PSG Berani Zlín: Kořének – Ferenc, Řezníček, M. Novotný, Nosek, Žižka, Gazda, Hamrlík – Vopelka, Fořt, Kubiš – Svoboda, Karafiát, Okál – J. Ondráček, Fryšara, Dufek – Šlahař, P. Sedláček, Sebera.

U míče pardubický Prokop Slanina.
Derby? Hradecká zóna a pardubický Dunans

Hokejová extraliga – další výsledky 42. kola: Pardubice – Olomouc 5:2, Sparta Praha – Karlovy Vary 5:2, Třinec – Vítkovice 7:1, České Budějovice – Brno 2:4, Litvínov – Liberec 1:6, Mladá Boleslav – Plzeň 3:2.