Už na konci minulého týdne dostali příznivci vrchlabského Stadionu dárek od Českého svazu ledního hokeje. Jeho výkonný výbor svým hlasováním rozhodl o tom, že právo účasti v Chance lize pro příští sezonu budou mít všechny tři týmy, které se měly zúčastnit zrušené kvalifikace o postup. Tedy Šumperk, Kolín a právě klub z brány Krkonoš.

Radostná zpráva se rychle šířila po sociálních sítích, jako horkou aktualitu ji nabídl i náš Deník. Zároveň však se slovy sportovního manažera HC Stadion Jiřího Jakubce, která nastalou euforii přece jen (značně) mírnila.

Právě on totiž záhy přiznal, že vedení klubu zatím není rozhodnuto, zda prvoligovou výzvu přijme. „Pracujeme na obou variantách, tedy naší účasti v Chance lize i pokračování ve druhé lize.“

Na vině je především situace spojená s koronavirem. Ta škodí potencionálním sponzorům a právě je oddíly potřebují na navýšení rozpočtů spojených s postupem do vyšší soutěže.

„Mám spočítané, že nárůst mezi prvním místem II. ligy a Chance ligou je zhruba pět až šest milionů korun,“ říká například ředitel vysoce ambiciózního HC Draci Šumperk Vladimír Velčovský, jenž doplnil, že na 90 procent přihlášku do Chance ligy klub podá.

„Ihned po svátcích budou probíhat jednání s hráči, kteří se o tuto situaci zasloužili. To oni budou mít velký vliv na rozhodnutí vedení klubu. Pokud dopadnou, jak doufám, jsme připraveni udělat vše pro účast v první lize,“ pronesl zase na oficiálním klubovém webu prezident SC Kolín Luboš From.

Jak na severu Moravy, tak ve středních Čechách tedy převládá naděje, že oba kluby na nabídku svazu kývnou. Vrchlabští se hodlají rozhodnout během týdne.

Kdyby přihlášku do Chance ligy poslaly všechny tři oddíly, mohl by počet účastníků v této soutěži narůst až na 19!

Právo účasti v Chance lize 2020/2021: Kladno, Přerov, Litoměřice, Chomutov, Slavia Praha, Vsetín, Poruba, Havířov, Jihlava, Prostějov, Frýdek-Místek. Třebíč, Benátky nad Jizerou, Ústí nad Labem, Sokolov, Kadaň, Šumperk, Vrchlabí, Kolín.
Hrací systém I. ligy bude schválen po 22. květnu (termín podání přihlášek).

Otázkou samozřejmě je, zda se přihlásí i všechny stávající kluby. Situace je totiž díky pandemii koronaviru naprosto nepředvídatelná.

„Bohužel, momentálně je i na straně našich partnerů mnohem víc otazníků než odpovědí a hokej nemá úplnou prioritu. Což je ale zcela pochopitelné,“ dodal k situaci Jiří Jakubec.

ZAJÍMAVOST: Přihlášku prý „asi“ nepodají

Aleš Kmoníček, generální manažer Mountfield HK: „S majitelem Vrchlabí jsem v pravidelném kontaktu. Bohužel asi Vrchlabí přihlášku nepodá, jelikož jim 'vypadla' přislíbená finanční podpora pro Chance ligu a v současné ekonomicky nejisté situaci zřejmě nebudou schopni tento výpadek nahradit. I my jsme určitou finanční a hráčskou pomoc nabízeli, ale ta, bohužel, pro jejich působení v Chance lize stačit nebude. Nemáme problém i nadále spolupracovat, zejména pro některé mladé hráče je to dobrá možnost si vyzkoušet seniorský hokej.“
Zdroj: Mountfieldhk.cz