Hromadu škrtanců v termínové listině hokejových soutěží nabídl už první den nového týdne. Hlavní zprávou pro podkrkonošský region je ta, že do karantény míří hráči vrchlabského Stadionu. Účastník Chance ligy je tak z důvodu prokázané nákazy v kádru nucen odložit očekávaný středeční domácí zápas s Jihlavou.

„Z důvodu pozitivních testů jsme nuceni pro tento týden pozastavit tréninkový i herní plán A týmu. V tuto chvíli řešíme s hygienou, Českým svazem ledního hokeje a ostatními kluby další postup - dobu karantény, přeložení zápasů a další náležitosti. O průběhu jednání budeme fanoušky včas informovat,“ stojí v prohlášení klubu na oficiálních webových stránkách.

Ostatně COVID-19 zdaleka netrápí pouze podkrkonošský oddíl. Ze středečního programu 39. kola to momentálně vypadá na sehrání jediného duelu, a to mezi Prostějovem a Frýdkem-Místkem. Všechna další utkání již byla ze stejného důvodu odložena.

Výrazně se nákaza šíří vedle extraligy také druhou ligou. Ve skupině Sever ji hlásí týmy Jablonce nad Nisou a aktuálně i Hronova. Neuskuteční se tak středeční bitva mezi Hronovem a Novou Pakou, stejně tak byl odložen zápas v Jablonci nad Nisou, kam měl zamířit královédvorský Rodos. Nehraje se ani pondělní dohrávka Jablonce s lídrem tabulky z Letňan, odložen má být také sobotní souboj Letňan s Hronovem.

Jelikož je však testování na většině míst povinné, dá se výskyt nákazy v nejbližších hodinách či dnech očekávat i u dalších mužstev.