Pondělní verdikt smírčí komise svazu, která dala za pravdu Lukáši Žejdlovi a Petru Šidlíkovi, že je výpověď, již jim poslal hokejový Mountfield, neplatná, rozhodně nebude poslední akcí v ostře sledovaném případu.

Pro připomenutí: Hradec po sezoně ukončené koronavirovým průšvihem využil klauzule ve smlouvách hráčů a pět jich dostalo výpověď. V článku kontraktu se mluví o tom, že v případě zásahu vyšší moci, je takový krok možný.

Proti tomu se ohradila hráčská asociace, na jejíž stranu se na začátku týdne postavil svaz. Zatím tedy jen v případech Šidlíka a Žejdla, protože další tři hráči (Tomáš Linhart, Oskar Cibulskis a Oscar Eklund) dosud případ nehnali „výš“.

Hradci to však - očekávaně - nevoní. Miroslav Schön, majitel klubu, už vzkázal, že klidně požene spor k civilnímu soudu. V hokejovém prostředí už je totiž ukončen, proti rozhodnutí smírčí komise není odvolání.

Předkolo hokejového Generali play off Tipsport extraligy: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary.
Zvrat: Vyhazovy hráčů neplatí

Zda se Mountfield opravdu vrhne do bitvy před muži (či ženami) v talárech, zatím však není potvrzené.

„Ještě jsme to nerozhodli, protože jsme neobdrželi oficiální vyrozumění od smírčí komise,“ řekl generální manažer Aleš Kmoníček.

Pravděpodobné to však je. Už v pondělí se Kmoníček totiž ptal: „Co jiného může být zásah vyšší moci než tato současná situace?“

Ještě než se boj (zřejmě) posune k civilnímu soudu, dají se čekat další bitvy u hokejových orgánů. Hráčská asociace už nyní řeší situaci protřelého beka Linharta, přidat by se mohl také Švéd Eklund.

Trenér Mountfieldu HK Vladimír Růžička si zvolil asistenty - stali se jimi Daniel Branda a David Kočí.
Růžička má svůj tým. Vybral slávistu a sparťana

„Nejprve se ale budeme snažit najít kompromis s Hradcem,“ řekl Libor Zbořil, prezident hráčské asociace (CAIHP – Czech Association of Ice Hockey Players).

„Ke smírčí komisi znovu půjdeme, pokud nebude zájem s hráči či naší asociací jednat,“ vzkázal.

Zda se to stane, či ne, bude jasné na začátku příštího týdne. Obě strany jsou však neoblomné, což je vodítko k tomu, jak se situace vyvine.

Klid zbraní se nedá čekat, Žejdlem a Šidlíkem to neskončí.

Letní příprava hokejistů Hradce Králové.
Lvi vyhlíží start drilu. V partě?