Benátky - Vrchlabí 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Po více než čtyřiceti dnech se do mistrovských bojů vrátili hokejisté prvoligového Vrchlabí a nechybělo mnoho, aby návrat okořenili bodovým ziskem. Baďoučkovi svěřenci duel ve středních Čechách zahájili velice dobře a už po necelé minutě mířil v nadějné příležitosti mimo tři tyče Matýs.

Poté si oba soupeři vyzkoušeli hru v početní výhodě, ve hře v oslabení mohl skóre otevřít hostující Nouza, stav se však měnil až o 16 vteřin později. To hosté podnikli rychlý brejk a po spolupráci Hozáka s Kajínkem zakončoval do poloodkryté branky Chalupa - 0:1.

Na vyrovnání čtvrtý tým tabulky čekal takřka do poloviny zápasu. A v čase 25:18 se dočkal. Hosté chybovali za vlastní brankou, puk se šťastně dostal k volnému Pekařovi a na jeho bekhend byl i Klouček krátký – 1:1.

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - Mountfield HK.
Po derby: Výhru Hradce chtěli hráči i kustod

Ve 43. minutě hlasatel utkání oznámil přítomným zprávu pro sdělovací prostředky o tom, že utkání přihlíží nula diváků. Chvíli na to ujel domácím Hozák a o gól jej připravil až „skluz“ bránícího Kováře. V 50. minutě zachránil Vrchlabské vynikajícím zákrokem Klouček, na něhož si nepřišel šikovný Pekař, na druhé straně byl blízko rozhodující brance Chrtek.

Když už vše směřovalo k prodloužení, chybovali hosté naprosto zbytečně v obranném pásmu a ránu Pekaře od modré pro domácí šťastně tělem za záda Kloučka tečoval Hrabík.

Východočechům už čas na vyrovnání nezbyl a z prvního utkání po dlouhé nedobrovolné pauze se tak vraceli bez bodové odměny.

Fakta – branky a asistence: 26. Pekař (Hrabík), 60. Hrabík (Pekař) – 15. Chalupa (Kajínek, Hozák). Rozhodčí: Bejček, Zavřel – Hnát, Jindra. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Hráno bez diváků.
HC Benátky nad Jizerou: Pařík (Král) – Kolmann, Šedivý, Kunst, Kovář, Had, Aubrecht, Böhm – Šír, A. Dlouhý, D. Špaček – Měchura, Hrabík, Pekař – Pabiška, Čederle, Jiruš – Gajda, Wiencek.
HC Stadion Vrchlabí: Klouček (Soukup) – Bučko, Linhart, Niko, Kajínek, Jirků, Vála, Oliva – Nouza, Chrtek, Heřman – Chalupa, Matýs, M. Kratochvil – Mrňa, Urban, Hozák – J. Moník, Zeman, Moučka.

Ohlasy trenérů:

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): „V zápase jsme podali skvělý výkon. Na hráčích byla vidět obrovská chuť a nasazení. Přijel silný tým, který je složený ze zkušených hráčů, my jsme mu ale nepovolili skoro nic. Jsme rádi za tři body a ještě více, že můžeme hrát."

Václav Baďouček (HC Vrchlabí): „Myslím si, že jsme si nezasloužili prohrát. Hlavně v první třetině jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si šance, které pokud bychom proměnili, zápas by možná vypadal jinak. Poté už bylo utkání vyrovnané. Začali jsme hrát komplikovaně a v závěru zápasu jsme zbytečnou chybou v obranném pásmu přišli minimálně o bod."