Může za to druholigové trio z Vrchlabí, Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Tyto kluby spolu už tři roky soupeří v jedné soutěži a nejen jejich vzájemné souboje lákají do hledišť stovky diváků.

Ještě před nedávnem všechny tři oddíly řešily situaci ohledně osudu aktuální sezony. Například Vrchlabští nevěděli, jak se vyvine neuskutečněná kvalifikace o účast v Chance lize. Nyní již ale myšlenky všech tří zástupců regionu směřují do ročníku 2020/2021 a s tím je spojená řada otázek.

Začne nová sezona v řádném termínu? Bude se hrát před diváky nebo bez nich? Zvládnou se kluby po finanční stránce zabezpečit tak, aby mohly danou soutěž bez problémů odehrát?

Jako první se k situaci výrazněji vyjádřili ve městě na Labi. Majitel královédvorského HC Rodos Vasil Teodoridis na oficiálních webových stránkách mimo jiné zmínil, že druholigová budoucnost oddílu je nejistá. Ba co víc. Ve městě se lední hokej nemusí hrát vůbec.

„Upřímně, nejen v našem městě nebude snadné dál pokračovat s ledním hokejem. Vůbec nedokážu odhadnout, jak to po skončení této krize dopadne. Jak moc nejen dvorský hokej zasáhne. Momentálně se může stát i to, že se ve Dvoře Králové nad Labem nebude hrát ani krajská liga. Hokejové město by tak bylo bez hokeje,“ říká v rozhovoru pro hcrodos.cz Teodoridis.

Chance liga nebo nadále druhá liga? HC Stadion váhá.
Hokejisté Vrchlabí do Chance ligy? Klub to zvažuje a brzy se rozhodne

Návštěvnost domácích zápasů v Podkrkonoší

  • HC Stadion Vrchlabí 23783 diváků (průměr na zápas 1189)
  • HC BAK Trutnov 12657 diváků (633)
  • HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 12529 diváků (626)

„Druholigová sezona je drahá a od potenciálních sponzorů je potřeba větší zájem, větší pomoc dvorskému hokeji. Hodně našich partnerů je z automobilového průmyslu či z pohostinství a já si jsem vědom, že právě zde jsou na tom podnikatelé velmi špatně. Těžko se teď s nimi dohaduje případná další podpora sportu. I v době nouzového stavu jsem s nimi ale ve spojení a navzájem si dodáváme sílu,“ pronesla také hlavní osoba dvorského hokeje, které navíc nenahrávají dlouhodobé zdravotní problémy.

„Chuť samozřejmě stále mám. Ale nedávno u mě byl můj lékař a ten mi pokračování u hokeje již nedoporučuje. Operace a s ním spojená cvičení mohou zabrat až půl roku.“

Už jen slova majitele dvorského klubu tak naznačují, že budoucnost řady oddílů žije v nejistotě. V kuloárech se hovoří o několika prvoligových týmech, které se do nového ročníku Chance ligy nepřihlásí. Nejinak na tom mohou být celky ve druhé lize.

Vše ukáže čas. Stejně tak teprve čas napoví, zda lední hokej i jiné sporty budou alespoň v příštím mistrovském ročníku „fungovat“, jak si každý sportovec i fanoušek přeje. Momentálně ustupují koronaviru a s ním spojeným vládním opatřením.

Aktuálně z HC Stadion Vrchlabí:

Uplynul už více než týden od chvíle, co Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje rozhodl o tom, že tři nejlepší celky uplynulého (nedokončeného) ročníku druhé ligy mají právo účasti v příští sezoně Chance ligy. Kluby ze Šumperka, Kolína a podkrkonošského Vrchlabí tak byly postaveny před hotovou věc – v případě zájmu jim jsou dveře druhé nejvyšší soutěže v republice otevřené.

Oddíly tak záhy začaly řešit všechna pro a proti. Pro některé z nich byl postup o patro

výš předsezonním cílem, aktuální situaci ale výrazně poznamenala pandemie koronaviru,

která se podepisuje na zájmu a samotných možnostech potenciálních sponzorů podporovat dál lední hokej, potažmo sport jako takový.

„Stále nemáme jasno, jak se rozhodneme. Na stole jsou pořád obě varianty. Probíhají náročná jednání a budeme sami rádi, když dojde k rozhodnutí o účasti či neúčasti v Chance lize co nejdříve,“ nechal se naposledy slyšet sportovní manažer klubu Jiří Jakubec.

Trenér Mountfieldu HK Vladimír Růžička si zvolil asistenty - stali se jimi Daniel Branda a David Kočí.
Hokejový Hradec zná asistenty. Trenéra Růžičku doplní Branda a Kočí

Aktuálně z HC BAK Trutnov:

Ondřej Poul, sportovní manažer klubu: „Co se týče nás v Trutnově, my jsme začali usilovně pracovat na dalším ročníku už na konci března. S kádrem to vypadá tak, že nás opustí minimum hráčů z loňské sezony. Na druhou stranu máme již předjednané náhrady. Kluci jsou už v zápřahu, protože pondělkem si vyžádali - sami od sebe - začátek letní přípravy a příští víkend nás čeká první soustředění. Vše probíhá dle nařízení vlády za přísných hygienických podmínek. Co se týče další sezony, tak oproti jiným týmům je u nás jistota a můžu s klidem říct, že budeme pokračovat ve druhé lize. Za stejných podmínek, jako tomu bylo v uplynulých letech. Máme připraveny 2-3 nové projekty, které budeme postupně chtít realizovat, takže se máme všichni určitě na co těšit.“