Vrchlabí porazilo Chrudim, gólman Biegl vychytal nulu

Vrchlabí - Vítězství 3:0 dosáhli v přípravném utkání dnes večer proti Chrudimi hokejisté Vrchlabí. V DD Elektromont aréně vstřelil dvě branky Martin Filip a jednu Patrik Beck. Brankář Biegl udržel svoje první čisté konto po svém příchodu pod Krkonoše.

27.8.2009

Vrchlabí – Chrudim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Bezbrankový stav po první třetině jen vystihuje to, co se v Elektromont aréně dělo. Tudíž, že se nic nedělo. Aktivnější hostující hráči sice vrchlabského brankáře Biegla několikrát donutili poskládat svou výzbroj na zem nebo ji vytyčit proti letícímu puku, ale o nějakém super zákrok nemůže být řeč. Až dvacet vteřin před koncem třetiny se při domácí přesilovce dostal do samostatného nájezdu chrudimský rychlík Zadina a po jeho střele Biegla zachraňovala branková konstrukce. Vrchlabští v úvodní časti měli také jeden brejk, kdy se v 15. minutě Hubáček řítil na Němce. O lepší zakončení jej však připravil háček stíhajícího protihráče.

Tak, jak skončila první dvacetiminutovka, začala druhá. Vrchlabští při početní výhodě špatně střídali a Procházka najížděl sám na Biegla. Branku ovšem přestřelil. Hokejově se úroveň zápasu ve druhé třetině trošičku zvedla, za což mohlo několik tvrdších osobních soubojů, které hráče vyburcovali. Šance však stále nepřicházely. Nicméně jeden gól padl. A to do chrudimské branky. Ve 38. minutě si volný puk ve skrumáži před Němcem našel Filip a jen do něho šťouchl – 1:0.

Jednogólový náskok horalů hned po pár vteřinách závěrečného dějství mohl zvýšit Tvrdek. Z nájezdu ze strany neuspěl a jeho čekání na první vstřelený gól po návratu z Žiliny se tak opět jen natáhlo o další nevyužitou šanci. Tvrdek se však v utkání pasoval do role nahrávače, když asistoval u obou gólů, kteří Vrchlabští vstřelili. Ano, výkon vrchlabského celku měl v utkání vzestupnou tendenci, kterou domácí dokázali korunovat i brankami.

Nejprve ve 48. minutě Tvrdek přihrál mezi kruhy Filipovi, který střelou po ledě prostřelil Němce a v předposlední minutě Tvrdek tečoval v přesilovce Pácalovu střelu tak, že Beck puk uklízel do chrudimské klece z brankové čáry.

Fakta – branky: 38. Filip (Kotrba), 48. Filip (Tvrdek), 59. Beck (Tvrdek, Pácal). Rozhodčí: Kubeš – Samek, Stolín. Vyloučení: 6:7, navíc Suchý (Chrudim) trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 730.

HC Vrchlabí: Biegl – Hanzl, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála – Tvrdek, Filip, Beck – Kubeš, Hubáček, Mikšovský – Urban, Zíma, Gengel – Kotrba, Potůček, Andres – Hruška.

HC Chrudim: Němec - Toužimský, Vágner, D. Mocek, Malinský, Charousek, Suchý – Jindřich, Král, Žák – Šeda, Blažek, Procházka – Zadina, Martinec, Bělohlávek – Stoklasa, Radil, Buchtele.

Hlasy trenérů

Josef Řeháček (Vrchlabí): "Bylo to další přípravné utkání, jehož úroveň ovlivnilo to, že se stále hodně trénuje. Chrudim začala docela dobře, my jsme nedokázali udržet puk v útočném pásmu a moc jsme se nenutili do koncovky. V kabině jsme si ale k tomu něco řekli a od druhé třetiny už jsme se cpali do gólu, dávali jsme to na bránu a koncovka byla v tomhle směru lepší. Dostali jsme se do vedení a poté přidali ještě další dva góly."

Martin Hosták (Chrudim): "Viděl jsem vyrovnaný zápas. Nebylo to ještě to pravé, co bychom chtěli hrát v lize. Myslím, že jsme měli špatné zakončení. To rozhodlo. Nebyli jsme efektivní, nedokázali jsme dát gól. Pokud nedáte gól, nemůžete žádný zápas vyhrát. Možná, že jsme měli více střel než soupeř, dokázali jsme si vytvořit tlak i šance, ale nedokázali jsme dát gól. Pak jsme udělali pár chyb a soupeř nás potrestal. To se v hokeji stává. Máme před sebou ještě čtrnáct dní, abychom se dostali do lepší střelecké pohody."

Autor: Michal Bogáň

27.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Kultura a sport - Kultura a sport Odborní pracovníci 15 450 Kč Kulturní referenti PRACOVNÍK V OBLASTI KULTURY - MUZEUM. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15450 kč, mzda max. 23230 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: aktivní znalost jednoho světového jazyka, řidič. průkaz sk.B, orientace v základních účetních a ekonomických činnostech, časová flexibilita (předpokládá se pravidelná pracovní doba i o víkendech), dobrá znalost práce na PC, výše hrubého platu je dána počtem odpracovaných let (0-32) a jedná se o základní plat, , 25 dnů dovolená, příspěvky na obědy, ošatné a rekreaci, , kontakt: osobně, e-mailem, telefonicky. Pracoviště: Město vysoké nad jizerou, Náměstí Dr. Karla Kramáře, č.p. 227, 512 11 Vysoké nad Jizerou. Informace: Nechanický, +420 481 593 371. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 15 000 Kč Svářeči SVÁŘEČ KOVŮ, LEŠENÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: dobré pracovní nasazení, práce ve výškách, sváření CO2, hliníku, , doprava na pracoviště, , kontakt: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Tomáš hájek, 512 45 Rokytnice nad Jizerou 3. Informace: Josef Hájek, +420 724 211 601. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Mzdový účetní 28 000 Kč Mzdoví účetní Mzdová účetní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: MZDOVÁ ÚČETNÍ - práce a mzdy, praxe v oboru, spolehlivost, schopnost samostatné práce, nástupní mzda 28000,-Kč. Pracoviště: Beran jiří s.r.o., Pod Viaduktem, č.p. 55, 541 01 Trutnov 1. Informace: Jiří Beran, +420 737 291 695. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 500 Kč Pomocní dělníci ve výrobě Pomocný dělník-ce ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: POMOCNÝ DĚLNÍK-CE VE VÝROBĚ -, nástup možný ihned, pracovní smlouva na dobu neurčitou, 5 týdnů dovolené, 1000,-Kč za plnění pracovního fondu, příspěvek na Vánoce a dovolenou, příspěvek na stravování, , Bonus: 5000,-Kč za přivedení nového kolegy, Kontakt: e-mailem , nebo telefonicky Po-Pá 8-15 hod.. Pracoviště: Peter - gfk s.r.o., 544 64 Kocbeře. Informace: Jakub Masařík, +420 499 310 227.

Fotbalisté Trutnova remizovali s rivalem ze Dvora Králové 2:2. V penaltách byli šťastnější hosté.
21

Rivalové si v divizním derby poprvé body dělili, po penaltách slaví Dvůr

Trutnovské basketbalistky sehrály na nymburské palubovce vyrovnanou partii. Jejich nejlepší střelkyní byla Anna Rylichová (vlevo, č. 16).

Trutnov dal pořádně zabrat nymburskému favoritovi

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.