Vrchlabí – Chrudim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Bezbrankový stav po první třetině jen vystihuje to, co se v Elektromont aréně dělo. Tudíž, že se nic nedělo. Aktivnější hostující hráči sice vrchlabského brankáře Biegla několikrát donutili poskládat svou výzbroj na zem nebo ji vytyčit proti letícímu puku, ale o nějakém super zákrok nemůže být řeč. Až dvacet vteřin před koncem třetiny se při domácí přesilovce dostal do samostatného nájezdu chrudimský rychlík Zadina a po jeho střele Biegla zachraňovala branková konstrukce. Vrchlabští v úvodní časti měli také jeden brejk, kdy se v 15. minutě Hubáček řítil na Němce. O lepší zakončení jej však připravil háček stíhajícího protihráče.

Tak, jak skončila první dvacetiminutovka, začala druhá. Vrchlabští při početní výhodě špatně střídali a Procházka najížděl sám na Biegla. Branku ovšem přestřelil. Hokejově se úroveň zápasu ve druhé třetině trošičku zvedla, za což mohlo několik tvrdších osobních soubojů, které hráče vyburcovali. Šance však stále nepřicházely. Nicméně jeden gól padl. A to do chrudimské branky. Ve 38. minutě si volný puk ve skrumáži před Němcem našel Filip a jen do něho šťouchl – 1:0.

Jednogólový náskok horalů hned po pár vteřinách závěrečného dějství mohl zvýšit Tvrdek. Z nájezdu ze strany neuspěl a jeho čekání na první vstřelený gól po návratu z Žiliny se tak opět jen natáhlo o další nevyužitou šanci. Tvrdek se však v utkání pasoval do role nahrávače, když asistoval u obou gólů, kteří Vrchlabští vstřelili. Ano, výkon vrchlabského celku měl v utkání vzestupnou tendenci, kterou domácí dokázali korunovat i brankami.

Nejprve ve 48. minutě Tvrdek přihrál mezi kruhy Filipovi, který střelou po ledě prostřelil Němce a v předposlední minutě Tvrdek tečoval v přesilovce Pácalovu střelu tak, že Beck puk uklízel do chrudimské klece z brankové čáry.

Fakta – branky: 38. Filip (Kotrba), 48. Filip (Tvrdek), 59. Beck (Tvrdek, Pácal). Rozhodčí: Kubeš – Samek, Stolín. Vyloučení: 6:7, navíc Suchý (Chrudim) trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 730.

HC Vrchlabí: Biegl – Hanzl, Pácal, Flašar, Chaloupka, Chmelíř, Vála – Tvrdek, Filip, Beck – Kubeš, Hubáček, Mikšovský – Urban, Zíma, Gengel – Kotrba, Potůček, Andres – Hruška.

HC Chrudim: Němec - Toužimský, Vágner, D. Mocek, Malinský, Charousek, Suchý – Jindřich, Král, Žák – Šeda, Blažek, Procházka – Zadina, Martinec, Bělohlávek – Stoklasa, Radil, Buchtele.

Hlasy trenérů

Josef Řeháček (Vrchlabí): "Bylo to další přípravné utkání, jehož úroveň ovlivnilo to, že se stále hodně trénuje. Chrudim začala docela dobře, my jsme nedokázali udržet puk v útočném pásmu a moc jsme se nenutili do koncovky. V kabině jsme si ale k tomu něco řekli a od druhé třetiny už jsme se cpali do gólu, dávali jsme to na bránu a koncovka byla v tomhle směru lepší. Dostali jsme se do vedení a poté přidali ještě další dva góly."

Martin Hosták (Chrudim): "Viděl jsem vyrovnaný zápas. Nebylo to ještě to pravé, co bychom chtěli hrát v lize. Myslím, že jsme měli špatné zakončení. To rozhodlo. Nebyli jsme efektivní, nedokázali jsme dát gól. Pokud nedáte gól, nemůžete žádný zápas vyhrát. Možná, že jsme měli více střel než soupeř, dokázali jsme si vytvořit tlak i šance, ale nedokázali jsme dát gól. Pak jsme udělali pár chyb a soupeř nás potrestal. To se v hokeji stává. Máme před sebou ještě čtrnáct dní, abychom se dostali do lepší střelecké pohody."