Jako dobře namazaný stroj zatím šlapou hokejisté Vrchlabí na začátku sezony. Stále mají na kontě jen jedinou porážku. Naopak ve středu si horalové připsali již páté vítězství, čtvrté v řadě.

So 17.00: HC Olomouc (11. místo, 7 bodů) – HC Vrchlabí (3. místo, 14 bodů).


Ačkoliv hokejisté Vrchlabí nasbírali v dosavadních šesti odehraných kolech dvakrát větší počet bodů než jejich soupeř z Hané, bookmakeři Jeřábkovu týmu v souboji s hanáckou Morou příliš nevěří. Podle sázkových kanceláří jsou favoritem dnešního zápasu domácí hráči.

Ale pozor! V této roli byly domácí týmy i ve všech třech letošních duelech, které zatím Vrchlabští hráli na hřištích soupeře. Výsledky? V Jihlavě, v Ostravě i v Kadani – výhra!

Navíc ve středu si horalové doma po samostatných nájezdech poradili s loňským účastníkem extraligy, Ústeckými Lvy, a to jim jistě opět zvedne sebevědomí.

Jenomže to si v šestém kole pořádně navýšila i Olomouc. Její vítězství 4:3 v Chomutově se rozhodně nepředpokládalo. Mora tak v domácím prostředí bude určitě chtít úspěchem potvrdit překvapivý zisk tří bodů.

SO 17.00: IHC Písek (5. místo, 8 bodů) - HC Trutnov (17. místo, 2 bodů)

Na jih Čech, do Písku. Tam dnes povede cesta trutnovských hokejistů ve čtvrtém kole druhé ligy. „Hodně těžké utkání. Doma to je velmi nepříjemný soupeř,“ pravil útočník Jaroslav Polák na adresu hlavního adepta na vítězství v soutěži. „Musíme začít jako ve středu proti Řisutám. Zezadu, jezdit do brejků a snažit se dát gól,“ dodal. Utkání začíná v 17 hodin.