Euforie pod horami. Hokejistům nachumelilo devět bodů

Trutnov, Vrchlabí - Dvaatřicáté kolo měla dnes na programu II. liga hokejistů a další důležité zápasy v ní hrála všechna tři podkrkonošská mužstva. Ačkoliv shodně nastoupila proti silným a rozjetým soupeřům, dařilo se jim parádně.

10.1.2018 AKTUALIZOVÁNO 10.1.2018

Vrchlabí – ŘisutyFoto: Václav Mašinda

Trutnov na domácím ledě potvrdil úspěšnost ze vzájemných duelů s Děčínem a „oblíbeného“ soupeře vyprovodil zpět na sever Čech sedmi góly. O jeden méně nasázeli Vrchlabští do branky Řisut. Dvorští hokejisté vedli na horké půdě jabloneckých Vlků už 3:0, výhru 4:2 pak v dramatickém závěru potvrdil gól z hole Kociána.

Trutnov – Děčín 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 18. Kubinčák (Půlpán), 19. Smékal (Zahradník), 23. Malík (Smékal, Zahradník), 30. Malík, 39. Fedulov (Vácha, Svoboda), 50. Chytráček (A. Půlpán, Machač), 57. Fedulov (Svoboda, Kastner) – 26. Hašek (Zajan, Volráb), 59. Petráš (Oliverius). Rozhodčí: Micka – Žídek, Štěpánský. Vyloučení: 6:5, navíc Smékal 5 minut + OK. Využití: 0:1. Diváci: 415. HC BAK Trutnov: Jeschke – Mert, Píša, Fedulov, Vácha, Machač, Suvorov – Chytráček, Kubinčák, A. Půlpán – T. Půlpán, Kastner, Svoboda – Smékal, Zahradník, Malík – Voženílek, Vacek. HC Děčín: Lavinger – Hříbal, Balcar, Kaltenböck, Chmel, Tenkrát, Michajličenko – Zajan, Volráb, Hašek – Oliverius, Petráš, Baránek – Vacek, Fojt, Horák – Kopta, Chmelař.

Těžko hledat ve druhé lize soupeře pro Trutnov oblíbenějšího. Draci proti Děčínu drží sérii úspěšných výsledků a bilanci vzájemných zápasů potvrdili i ve středečním podvečeru. Severočeši pod Krkonoše dorazili čtyři dny po debaklu 2:11 od Vrchlabí a v mizerné formě pokračovali i na břehu Úpy. Ač byli v první třetině blízko vstřelení gólu, krátce před závěrečnou dvakrát inkasovali. Nejprve se v čase 17:37 prosadil domácí Kubinčák, 58 vteřin po něm brankáře Lavingera překonal i Smékal (2:0).

Brzy po zahájení prostřední části zvýšil už na 3:0 Malík a stejný hráč v polovině zápasu vracel domácím tříbrankový náskok poté, co dokázal snížit Hašek. Trutnovský koncert ještě před koncem druhé dvacetiminutovky vylepšil Fedulov, jenž tečoval Váchovu střelu od modré a oba celky do kabin poslal za stavu 5:1.

Závěrečnou část domácí odehráli v exhibičním tempu. Šestý gól přidal Chytráček, o sedmý se zasloužil Fedulov a Draky už nemusel vůbec mrzet ani druhý úspěch Děčína z hole Petráše.

Vrchlabí – Řisuty 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Fakta – branky a asistence: 17. Šťastný (Filip, Procházka), 29. Urban z trestného střílení, 30. Pojkar (Procházka, Filip), 35. Procházka (Šťastný, Filip), 43. Urban (Jirků, Šťastný), 48. Niko (Pšurný, Urban) – 25. Kos (Rod, Kužel), 47. Rod (Kos, Kužel), 54. Kos (Krpata). Rozhodčí: Barek – Laczko, Řezníček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 717. HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Tržický, Abraham, Pojkar, Jirků, Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, M. Filip, Pšurný, Bláha, Šťastný, Moník, Procházka. HC Řisuty: Ilašenko – Babický, Kužel, Dostál, Potěchin, Keller, Havelka – Kellerstein, Choc, Mařík, Kalla, Krpata, Kos, Vyskočil, Rod, Zderadička.

V Elektromont aréně se potkali dva soupeři s aktuálně nejlepší formou. Zatímco domácí na přelomu roku dokázali vyhrát šest utkání v řadě, Řisuty uspěly v pěti z posledních šesti soubojů.

Start duelu ale lépe vyšel domácí partě. Horalé soupeře uzamkli v obranném pásmu, vytvářeli si jednu šanci za druhou, vedoucí gól ale ne a ne padnout. Až přišel začátek 17. minuty, v níž se přesnou střelou prosadil Šťastný a zajistil svému celku zasloužený náskok 1:0.

Také po návratu hráčů z kabin se podával ofenzivní hokej. Urban trefil tyč, na druhé straně ale vyrovnávací brankou odpověděl Kos. Řisutský Keller mohl stav dokonce otočit, proti byl ale gólman Abrahám. V protiútoku byl nedovoleně zastaven Urban a sám postižený z trestného střílení vrátil domácím jednobrankový náskok. Po chvíli hosté museli hrát ve čtyřech. Po půlminutě přesilovou hru využil ranou od modré Pojkar a v čase 34:39 už to bylo po nádherné akci trojice Filip – Šťastný – Procházka 4:1.

Před startem závěrečné periody tak měli domácí blízko sedmému vítězství v řadě a zbylých dvacet minut na tom nic nezměnilo. Před více než sedmi stovkami diváků oba soupeři přidali po dvou gólech, když se za Stadion prosadili Urban s Nikem.

Jablonec – Dvůr Králové 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Fakta – branky a asistence: 29. L. Tondr (Bříška), 45. L. Tondr (Moravec) – 15. Valášek, 20. Ukhin (Luštinec), 24. Fořt (Hrazdira, Karlík), 60. Kocián (Ukhin, Luštinec). Rozhodčí: Jaroš – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 332. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr, Korecký – Babec, Bříška, L. Tondr, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Veselý – Vitebský, Hamerský, Hlaváč, Petira, Junek, Karlík – D. Filip, Hrazdira, Kmošek, Sedláček, Lelka, Zmítko, Kocián, Luštinec, Ukhin, Fořt, Ježek, Valášek.

Dvorští hokejisté na jablonecký led vyrazili v roli jasného outsidera, což navíc potvrdily i poslední výsledky Rodosu. Ten bude v blížící se závěrečné čtvrtině základní části soutěže bojovat o holou účast v play off a v tabulce tak potřebuje každý bodík. Výkon Juríkových svěřenců v první třetině ale naznačil, jakým směrem by se Dvoráci mohli prosadit. Skvělý výkon celého týmu dělal favoritovi značné problémy a hosté jej navíc dokázali potvrdit góly.

Ten první vstřelil v 15. minutě Valášek, jenž v oslabení ujel obraně a bravurně si poradil i s brankářem Hosnedlem. Dvacet vteřin před koncem třetiny navíc podruhé udeřil důrazný Ukhin a před domácími stál úkol otáčet vývoj utkání.

Hned v čase 23:56 ale přidal třetí gól Dvora útočník Fořt a s nadějemi Východočechů to už vypadalo hodně dobře. Ještě před uplynutím poloviny zápasu sice v přesilové hře snížil domácí Tondr, přesto před závěrečným dějstvím hosté drželi dvoubrankový náskok 1:3.

Poslední část nabídla snahu Vlků o zvrat, proti byl ale vynikající Veselý v brance soupeře. Domácí na něj dokázali vyzrát už jen jednou, když Tondr využil další z mnoha přesilových her. Tři vteřiny před koncem k velké radosti dvorského kotle upravil na konečných 2:4 Kocián.

Nováček soutěže se vrátil na pozice zajišťující play off, body ale potřebuje potvrdit v sobotním domácím zápase s pražskou Kobrou.

Další výsledky 32. kola: Kobra Praha – Bílina 3:2p, Slaný – Sokolov 0:5 kontumačně.