Omráčeni rychlými góly. Východočeši u soupeřů neuspěli

Trutnovsko - Ach ty středy. Prostřední den pracovního týdne hokejistům  z podkrkonošského regionu prostě nesedí. Opět zažili „bodově nulový“ večer. Tentokrát byl ale spojen s volným losem vrchlabského Stadionu a s dlouhým cestováním za soupeři z horních pater tabulky. Vždyť takoví Dvoráci cestou do Sokolova a zpět ujeli 600 kilometrů.

15.11.2017

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

HC Kobra Praha – HC BAK Trutnov 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Fakta – branky a asistence: 2. Chlapík (Čurda, Matějček), 19. Doležal (Hlinka), 21. Jedlička (Doležal, Kolařík), 60. Chlapík (Skočovský), 60. Jedlička (Doležal) – 20. A. Půlpán (Poul, Martinec), 51. Zahradník (Suk, Kastner). Rozhodčí: Volf – Štětina, Štěpánek. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 68. HC BAK Trutnov: Ašenbrenner – Poul, Píša, Vácha, Bezděk, Fedulov, Suk, Suvorov – A. Půlpán, Martinec, Svoboda – Zahradník, Kastner, T. Půlpán – Voženílek, Janoušek, Smékal.

Draci do hlavního města cestovali povzbuzeni třemi výhrami v řadě a také s vědomím, že v případě vítězství se mohou vyšvihnout až na čtvrtou příčku tabulky. Podobně na tom ale byl  i domácí tým a ten navíc lépe zvládl start zápasu. Uběhlo 68 vteřin a ze vstřeleného gólu se radoval Chlapík – 1:0. Dalšími góly byla orámována až úvodní přestávka. Kobra v 19. minutě nejprve zvýšila skóre Doležalem, za pouhých 23 sekund ale vrátil hosty na dostřel kapitán A. Půlpán. Trutnovu se však nedařily začátky jednotlivých třetin  a ve druhé stačilo Pražanům na další trefu vteřin pětapadesát – Jedlička 3:1.

Východočechům nezbylo než vrhnout síly do útočení a šancí si hosté vypracovali hodně. Gólman Mouček předváděl skvělé zákroky,   v čase 50:38 přesto snížil Zahradník. Vyrovnání viselo ve vzduchu, místo něho ale v 60. minutě přišly ještě dva góly v trutnovské brance.

HC Baník Sokolov – HC Dvůr Králové 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Fakta – branky a asistence: 1. Čejka (Kuběna), 23. Weinhold (Davídek), 35. Davídek z trestního střílení, 56. Šmejc (Hohl, Kašpar) – 60. Luštinec (Hamerský, Hrazdira). Rozhodčí: Škrobák – Fiala, Kučera. Vyloučení: 2:2, navíc Michálek (S) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 626. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Veselý – Hamerský, Petira, Karlík, Hlaváč, Vitebský, Junek, Antonov – Hrazdira, Valášek, Sedláček – Ukhin, Pozdnyakov, Luštinec – Kmošek, Ježek, Zmítko.

Nováček II. ligy zajížděl k nejvzdálenějšímu soupeři s malými nadějemi. Vždyť Západočeši se mohou chlubit nejlepší aktuální formou ze všech účastníků skupiny západ a svoji sílu potvrzovali od úvodních minut. Hned v té první navíc kanonýr Kuběna předložil puk Čejkovi, jenž poprvé překonal gólmana Veselého. Na rychle inkasovaný gól mohli hosté odpovědět v 7. minutě, střela Hrazdiry ale skončila na tyči.

Jak důležité je soustředění na úvodní minuty předvedli domácí také v prostřední části. Hned v její třetí minutě zvýšil po krásné akci Weinhold na 2:0. Utkání před pěknou návštěvou se hrálo velmi slušně a přinesl pouhá čtyři vyloučení. Ve 35. minutě ale jako pátý fauloval Petira a z nařízeného trestného střílení neomylně skóroval Davídek.

Veselého v poslední třetině dvakrát zachránila konstrukce branky a čtvrtý gól domácí přidali v 56. minutě. Čestný úspěch a trochu lepší náladu před dlouhou cestou domů zajistil Dvoru osm vteřin před koncem duelu Luštinec.

II. hokejová liga

Už tuto sobotu II. liga pokračuje dalším kolem a v našem regionu bude živo. Hokejisté Trutnova v očekávané derby vyzvou rivala z Vrchlabí. Duel se hraje od 18 hodin v Bauer Hockey aréně a ve hře bude pátá příčka! O hodinu dříve začne duel dalších tabulkových sousedů. V přímém souboji o osmou příčku se popasují nováčci ze Dvora Králové nad Labem a Letňan. Vyberte si jeden zápas a v sobotu buďte u toho!

Autor: Tomáš Otradovský

15.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Trutnov před svátky: Malé adventní trhy v Uffu, vánoční trhy na Krakonošově náměstí.
41

Trutnov zahájil vánoční trhy

Poslanec Zdeněk Ondráček
2

Ondráček nebyl zvolen do čela komise pro GIBS. Chybělo mu devět hlasů

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Stacionář rozšiřuje služby, hitem je cvičný byt s vařením a žehlením

Trutnov - Službu pro dvě nové cílové skupiny umožní již zanedlouho Stacionář mezi mosty Trutnov.

Horňák cup rozehraje jubilejní desátý ročník

Trutnov – Pátečním podvečerem po roce znovu začnou boje o celkové prvenství na populárním turnaji v malé kopané, který už roky nese název Horňák cup. V tělocvičně při ZŠ Mládežnická v Horním Starém Městě půjde letos o jubilejní 10. ročník turnaje.