Draci obrali lídra o dva body. Vrchlabí schytalo výprask

Vrchlabí, Trutnov - Sedmnáctým kolem dnes pokračovala II. liga hokejistů a podkrkonošským zástupcům se tenhle večer povedl zcela odlišně.

11.11.2017 AKTUALIZOVÁNO 11.11.2017

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Vrchlabský Stadion v přímé bitvě o čtvrtou příčku prohrál na vlastním ledě s pražskou Kobrou vysoko 2:7! Hosté ovládli první třetinu třemi góly. A to mohlo být ještě hůř, kdyby hostující Novák v závěru periody proměnil trestné střílení. Čtvrtý gól Pražané vstřelili v nástupu do periody druhé, ale ve 36. minutě vrátil domácí tým do hry přesilovkovou trefou Urban.

Obrat k lepšímu to ale nenastartovalo. Duel měla dál pevně v rukou Kobra a v závěrečné třetině přidala na své střelecké konto ještě další tři branky.

Draci, taktéž doma, přivítali lídra tabulky z Jablonce a Severočeši v Bauer Hockey aréně v úvodní dvacetiminutovce potvrzovali skvělou formu. I díky dvěma trefám Nevyhoštěného vedli 1:3. Na startu druhé části ale Trutnov svým fanouškům předvedl famózní obrat. Nejprve Svoboda se Smékalem dvěma góly v rozmezí 19 vteřin vyrovnali a v čase 24:34 poslal domácí mužstvo poprvé do vedení Jan Kolář.

Favorit ve třetím dějství srovnal zásluhou L. Tondra, a jelikož už bezmála šest stovek diváků další gól nevidělo ani v prodloužení, rozhodovaly o dělbě bodů samostatné nájezdy. Ty si Draci vyzkoušeli ve středu na ledě Slaného a úspěšní byli i tentokrát. Zatímco Jeschke byl při všech jabloneckých pokusech nepřekonatelný, za domácí se prosadili ve druhé sérii Kolář a ve čtvrté kapitán Aleš Půlpán.

Radost v ochozech trutnovského zimáku neznala mezí. Jak by ne, vždyť Trutnov o dva body obral vedoucí celek tabulky.

Třetí zástupce regionu, nováček ze Dvora Králové nad Labem, má v 17. kole při lichém počtu účastníků skupiny Západ volný los a v tabulce zůstává na osmé příčce. Trutnov je šestý, Vrchlabí kleslo na pátou příčku.

Vrchlabí – Kobra Praha 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)

Fakta – branky a asistence: 36. Urban (Pšurný, Pojkar), 50. J. Moník (Urban) – 8. Novák (Tůma, Antončík), 14. Hlinka (Jedlička), 15. Matějček (Čurda, Chalapík), 25. Chalapík (Matějček, Čurda), 46. Šteiner, 50. Jedlička (Doležal, Kolařík), 60. Jedlička (Doležal). Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 834. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Abraham, Havránek, Tržický, Niko, Pojkar, J. Moník, Erban – Bláha, Jirků, Šťastný – Miškovský, Urban, Pšurný – Oppelt, Šimoníček, Mach – Šlaicher, Rychlovský. HC Kobra Praha: Bílek – Semrád, Skočovský, Vokurka, Verbík, Kolařík, Vacek – Chalapík, Antončík, Jedlička – Hlinka, Novák, Steiner – Tůma, Matějček, Čurda – Doležal.

Trutnov – Jablonec 5:4 (1:3, 3:0, 0:1 – 0:0), po nájezdech

Fakta – branky a asistence: 15. T. Půlpán (Bezděk, Fedulov), 22. Svoboda (Fedulov, Kastner), 22. Smékal (Zahradník, Chytráček), 25. Kolář (Martinec) – 2. Nevyhoštěný (Pavlů), 18. Bříška (L. Tondr, Čechura), 19. Nevyhoštěný, 46. L. Tondr (Homolka). Rozhodčí: Pilný – Urubčík, Řezníček. Vyloučení: 4:6, navíc Brokeš 10 minut OT. Využití: 2:2. Diváci: 571. HC BAK Trutnov: Jeschke – Vácha, Poul, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk, Vacek, Machač – Martinec, A. Půlpán, Kolář – T.Půlpán, Kastner, Svoboda – Chytráček, Zahradník, Smékal – Voženílek, Janoušek. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr, Zeman – Homolka, Bříška, L. Tondr – Havlas, Nevyhoštěný, Mulač – Brokeš, Babec, Peřina – Gecko.

Netradiční „oslavu“ si po utkání užil střelec čtvrté trutnovské branky a vítězného nájezdu JAN KOLÁŘ. Ten se po utkání s tribunami loučil dlouze, jelikož šlo o rozlučku s klubem. Bývalý pardubický útočník a mistr republiky totiž odchází do rakouského Zell Am See, kde působil již v loňském roce.

Výsledky dalších duelů: Děčín – Slaný 6:1, Letňany – Řisuty 2:1, Bílina – Sokolov 5:8.

Program 18. kola (středa 15. 11.): Jablonec nad Nisou – Děčín, Kobra Praha – Trutnov, Sokolov – Dvůr Králové nad Labem, Letňany – Bílina, Slaný – Řisuty.

Autor: Tomáš Otradovský

11.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Velký zájem návštěvníků provázel Řemeslný trh pod obry v Hostinném.
24

Řemeslný trh pod obry zaplnil náměstí v Hostinném

Lyžařská sezona začala v pátek na Černé hoře
10

Svatomartinské finále bylo pozlaceno

Trutnov - Trutnovská gymnastika zažila velký úspěch, když na vyvrcholení sezony TeamGymu získala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile.

Kapela Benjaming's Clan odpálí uchvacující videoklip

Chvaleč - Až v neděli odbije 19. hodina 19. minuta a 19. vteřina, oči a uši fanoušků trutnovské kapely Benjaming's Clan se přilepí k internetu.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Na derby fanoušky pozvali půltuctem

Pojizeří – Osmým dějstvím pokračovala Krajská liga LBK a přesvědčivá vítězství si na své konto připsali regionální zástupci. Lomnice zápas ve Varnsdorfu uhrála s čistým štítem gólmana Duláka, Turnov v Lípě otáče nepříznivé skóre 2:0.