Dvůr Králové - Nymburk 5:6

Fakta - branky a nahrávky: 18. Hoskovec (Starosta), 26. Puhoný (Starosta, Hoskovec), 30. Havlas (Vitebský, Matějíček), 34. Valášek (Filip, Fořt), 37. Valášek (Filip) - 15. Bičiště (Eis), 18. Stehlík (Kříž), 20. Durač (Kříž), 31. Kačírek (Wiencek), 52. Burda (Kačírek, Wiencek), 54. Josefus (Ďurač). Rozhodčí: Smitka - Roischel, Pechánek. Vyloučení: 5:5. Využití 2:2. Třetiny: 1:3, 4:1, 0:2. Diváků: 390.
RODOS Dvůr Králové nad Labem:  Čáp – Matějíček, Vitebský, M. Tondr, Karlík, Hamerský, Faltys, Pilař, Starosta – Havlas, Šimoníček, Luštinec – Fořt, M. Filip, Valášek – Dušek, Hoskovec, Půhoný.
NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž, Hroudný, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek, Stehlík, Lučiště, Josefus, Král, Burda,Tržický, Ďurač, Kolouch, Smejkal, Wiencek, Eis, Kačírek.

Slušných osm branek stihli během dvou zápasů na vlastním stadionu nastřílet hokejisté Dvora Králové. Přesto z nich nevytěžili ani bod. Útočnou hrou Rodos své fanoušky dokáže pobavit, defenzíva ale snahu samotných hráčů sráží do záporných čísel.

Stejně jako v předchozích dvou duelech, také proti Nymburku nabrali Dvoráci během úvodní třetiny nepříjemnou ztrátu. V prostřední části ale Lubinovi svěřenci zasypali hostujícího gólmana Kroftu sprškou střel, z nichž se ujaly čtyři.

Rodos rázem vedl a v závěrečné periodě mohl svůj hubený náskok i pojistit. Leč nestalo se. Naopak v 52. minutě Burda vyrovnal a dvě minuty na to rozhodl o šťastném vítězství Středočechů Josefus.

Trutnov – Jablonec 2:4

Fakta - branky a nahrávky: 42. Tatar, 54. Kalla (Svoboda) - 15. Nevyhoštěný (Mrkvička, Babec), 31. Mulač (Brokeš), 33. Brokeš (Mrkvička, Mulač), 60. Brokeš (Mulač). Rozhodčí: Veinfurter - Laczko, Řezníček. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:2, 2:1. Diváků: 477.
HC BAK Trutnov:  Jeschke - Šefl, Vácha, Bezděk, Suk, Pražák, Fedulov, Junek - Kubinčák, Kalla, Smékal - Martinec, Semorád, Svoboda - Tatar, Chytráček, Ukhin - Křížek, Gabriel, Kmošek.
Vlci Jablonec nad Nisou: Hrstka (Jelínek) – Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abrahám, Šuráň, Havelka, Brokeš, Švík, Tejko, Frk, Homolka, Babec, Tondr, Gecko, Plíhal, Nevyhoštěný, Mulač, Maďar, Bříška.

Draci chtěli před vlastním publikem zapomenout na poslední nezdar z ledu Nymburka (3:5), jenže proti dobře působícímu soupeři z Jablonce se jim to nepovedlo. Hosté byli v úvodních dvou třetinách lepším týmem a svůj náskok postupně navyšovali až na 0:3.

Skóre otevřel v 15. minutě Nevyhoštěný, v polovině zápasu pak přidali další dvě branky Mulač s Brokešem. Závěrečná část už ale byla o něčem jiném. Domácí borce postavil na nohy brzký gól Semoráda a po úspěšné dorážce z hokejky Kally to rázem bylo 2:3!

Ani s podporou bezmála pěti stovek diváků už ale na vyrovnání Trutnov nedosáhl. Místo toho se při power-play zmocnil puku jablonecký Brokeš a upravil na konečných 2:4.