V domácím přeboru rozražený odpor České Lípy, v přespolním pražském pak takticky zvládnutý duel proti Žižkovu. Takový byl víkend lomnického hokejového klubu, jehož výkony z posledních týdnech fanoušky do ochozů stadionu doslova lákají. Vždyť v dosavadních osmi mistrovských zápasech oddíl ještě ani jednou neprohrál!

Lomnice n. P. – Česká Lípa 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Česká Lípa inkasovala v minulém kole patnáct branek od liberecké VTJ, a tak bylo na slunce jasné, že bude chtít nyní tuto porážku odčinit. Domácí ale hráli pozorně, nechtěli dopustit překvapení a na soupeře se dostatečně namotivovali.

„Lípa je velmi nepříjemný soupeř, co se týká silových soubojů. My jsme ale dokázali dát góly a díky disciplinované hře jsme ji přehráli. Zápas jsme zvládli velmi dobře i s řadou mladíků v sestavě, kteří na Liberecku dostávají šanci," řekl k utkání trenér Lomnice Martin Knap.

Domácí po dvou třetinách vedli už 3:0 a mířili jasně za vítězstvím. V poslední části navíc stejnou brankovou porci ještě přidali. A tak jediné, co je může trochu mrzet je fakt, že čtyři minuty před koncem přišel Skákalík o čisté konto.

Fakta – branky: 9. Rudiš, 18. Junek (Rudiš, Karásek), 39. Vašek (Knap, Majdič), 46. Syrovátka (Rudiš), 52. Rutkovský (Erlebach, Maryška), 54. Martinec – 56. Češka (Holčák). Rozhodčí: Kreibich – Novák, Grundler. Vyloučení: 7:12, navíc Čižmar (CEL) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 138. HC Lomnice nad Popelkou: Skákalík – Košťák, Karásek, Martinec, Kuch, Erlebach, Bartoš – Rudiš, Junek, Syrovátka – Knap, Majdič, Vašek – Rutkovský, Ješko, Maryška.

Další zápas: Frýdlant – PSK Liberec 2:11 (0:3, 2:1, 0:7).

Žižkov Praha – Lomnice n. P. 3:7 (0:3, 3:2, 0:2)

Nedělní zápas svěřenci Martina Knapa zvládli také. Žižkov v předchozím kole po dlouhých letech dokázal porazit rivala z Bohemians, a tak se chtěl pokusit o další překvapení. V tabulce druhá Lomnice ale byla proti.
Úvodní třetina hostům vyšla na výbornou, když se díky třem přesným trefám ujala nadějného vedení. Ve zbytku utkání už chtěli Lomničtí jen čekat na domácí chyby a výsledek případně podpořit dalšími brankami.
„Nechtěli jsme iniciovat vyloučení, což se nám ale nepovedlo. Zaznamenali jsme tři útočné fauly, domácí přesilovky dokázali dvakrát využít. Žižkov se tím dostal do hry, ale v poslední třetině jsme plnili pokyny a odehráli jsme ji výborně, disciplinovaně. Jsem rád, že když se jedné formaci nedaří, tak ji zastoupí jiná. V neděli to lepilo pětce okolo Lukáše Syrovátky, který vsítil hattrick. Jsem spokojený. Stále se nám daří, ale beru to střízlivě. Zatím však kluci plní taktické pokyny a díky všem v klubu nám to zatím šlape hodně dobře," řekl po utkání trenér Knap.

Branky a nahrávky: 27. Bíza (Vondřejc, Raiman), 31. Bíza (Kindl), 33. Kašpar (Jakl, Nestrašil) – 6. Rudiš (J. Syrovátka), 10. Knap (Junek), 11. L. Syrovátka (Junek, Maryška), 23. Junek (Maryška, L. Syrovátka), 30. L. Syrovátka (Košťák), 44. Rudiš (Bláha), 46. L. Syrovátka (Maryška, Junek) . Rozhodčí: Svoboda – Výborný, Ovsík. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváků: 110. HC Lomnice n. P.: Vinklář – Divila, Bartoš, Kuch, Martinec, Karásek, F. Košťák – Bláha, Rudiš, J. Syrovátka – Vašek, Knap, Lemfeld – L. Syrovátka, Maryška, Junek.

Další zápasy: Slovan Louny – Letňany 4:6 (2:1, 0:3, 2:2), Olympik – Bohemians 3:9 (1:3, 0:3, 2:3), Kobra Praha B – Roudnice 5:7 (2:3, 3:3, 0:1), Hvězda – Zbraslav 10:4 (1:0, 4:1, 5:3).