HC Lomnice n. P. – Alvesta SK 4:6 (2:1, 1:1, 1:4)

Domácí tým žáků 9. tříd vstoupil do utkání lépe a ujal se vedení brankou Kodeše od modré čáry. Hosté v závěru třetiny vyrovnali, ale 5 vteřin před koncem třetiny Mašek z nahrávky Drahoňovského strhl vedení znovu na stranu domácích.

Na začátku druhé části díky dvojici Junek – Drahoňovský získali domácí již dvoubrankový náskok. „Od druhé třetiny se začínala projevovat únava, protože všichni naši hráči měli v nohách mistrovské utkání z předešlého dne, a hosté díky tomu opět snížili,“ uvedl trenér lomnického družstva Jaromír Dlouhý.

Domácí přestávali bruslařsky stačit a z toho pramenily fauly. Dlouhé oslabení přestáli díky pozornému Vinklářovi v brance a obětavé hře obrany. „Do třetí třetiny nenastoupil Drahoňovský a dohrávali jsme na dvě řady. Sil ubývalo a hosté se čím dál tím více tlačili před naší branku,“ pokračoval Dlouhý.

Ve 43. vyrovnali Švédové ze závaru před brankou na 3:3. Domácí odpověděli za 19 vteřin, střelce Maška vyslal do úniku Junek. Bohužel to bylo ze strany domácích vše. Hosté využili přesilovou hru a vyrovnali na 4:4. Už se zdálo, že utkání skončí zaslouženou remízou, ale hosté využili přečíslení 2 na 1 a dorážkou se poprvé v utkání ujali vedení. Domácí se nevzdali a hrou bez brankáře se pokusili o vyrovnání, chybu domácí obrany ale hosté potrestali a uzavřeli střelou do prázdné branky gólový účet na 4:6.

Branky: 10. Kodeš (Vaňoučková), 20. Mašek (Drahoňovský), 23. Drahoňovský (Junek), 44. Mašek (Junek) – 19.,43.,47. Siöö, 31. Björkman, 58 Rigsbarre, 60. Brücher. Rozhodčí: Kozák – Sehnoutek, Novák O. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 130 Sestava Lomnice: Vinklář – Kinčl, Navrátil, Kodeš, Pivinský E. – Junek, Drahoňovský, Mašek – Vaňoučková, Blažek D., Šolc – Krtička, Žmolil, Ryba. Trenéři: Blažek, Dlouhý.