Od soboty to už bude pět dní. Pět dní, co si hokejový klub z Krkonoš užívá vládu v první lize. Poprvé v historii! „Je to hezký, ale nesmíme se nad tím pozastavovat,“ říká při pohledu na tabulku trenér vrchlabských hokejistů VLADIMÍR JEŘÁBEK.

Po sedmi kolech váš tým vede první ligu. Co se skrývá za úspěšným vstupem do sezony?
Jen to, že získáváme tři body. Vyhráli jsme zápasy venku. Dokázali jsme vyhrávat o gól. Je velmi důležité, že jsme to vždy utlačili.

Hráčům jste před sezonou určitě věřil, že to ovšem bude až tak dobré, jste předpokládat nemohl, ne?
Myslím, že jsme se ponaučili hned ze druhého zápasu. (Vrchlabí doma prohrálo s Berounem 2:3 – pozn.). Přesvědčili jsme se o tom, že nemůžeme hrát jako profesoři, že se utkání samo vyhraje. K dalším utkáním jsme přistoupili jinak, a vyšlo to. Samozřejmě, že to mohlo dopadnout i špatně, ale náš výkon byl podložený pílí.

Co vám zatím dělá největší radost?

Těší nás, že dobře bráníme, máme dobře pokryté pásmo. Těší nás, že hrajeme poměrně dobře oslabení, které navíc můžeme hrát s více hráči. Těší nás, že můžeme hrát na čtyři kompletní pětky, které máme silný a tudíž ke konci zápasu máme více sil než ostatní soupeři. Těší nás, že to jde brankáři…

Je naopak něco, co byste chtěli ve Vrchlabí zlepšit, nebo jste teď maximálně spokojený?
Na mé gusto tak, jak dobře bráníme, bychom měli ještě více vytěžit z našich protiútoků. Měli bychom si vytvořit více šancí. V tom jsou naše rezervy. Protože, když už to střední pásmo ubráníme a vyrazíme do útoku, měli bychom v koncovce být silnější. Ale to už bychom možná chtěli moc.

Plánuje Vrchlabí setrvat na vedoucí příčce delší dobu?

Nad tím se vůbec nepozastavujeme. Vůbec. (přidá na hlase) Kdo na to z hráčů bude myslet, proti tomu se to na ledě šeredně otočí. Nikdo na to nemůže myslet. Sezona je tak dlouhá, že najednou po pár zápasech můžeme být osmí.

Umístění v tabulce určitě ve Vrchlabí vzbudilo ohlas. Zastavují vás lidé ve městě a gratulují vám k prvnímu místu?
Ano. Skalní lidé, kteří tomu našemu hokeji fandí, za námi chodí. Pro mne je ale trošku zklamání počet diváků na domácích zápasech, když jsme tak vysoko v tabulce. (nejvíce na Benátky 1491 – pozn. red ) Loni jsme na tom zdaleka nebyli tak dobře a chodilo více lidí. Atmosféra při zápasech však zůstává stejná a skalní příznivci vytvářejí špičkovou diváckou kulisu. A to i venku!