Přestože nový ročník první ligy odstartuje až za více než čtyři měsíce, od pondělí to bude v útrobách DD Elektromont arény opět „žít“. Hokejistům Vrchlabí začíná letní příprava.

„Její první část potrvá s určitými změnami až do 2. července, poté hráči odjedou na dovolené, ze kterých se vrátí 20. července. Poprvé na led by se mělo jít v neděli 25. července,“ nastínil sportovní ředitel klubu Aleš Kmoníček období letního drilu pod Krkonošemi.

Brankářská dvojice: Ševčík a Koutský

Tým, který v loňské sezoně nenaplnil očekávání a vypadl už v předkole play off s Třebíčí, povede z poloviny obměněná trenérská dvojice. Na pozici hlavního kouče zůstává Josef Řeháček, ovšem místo jeho asistenta Jindřicha Setikovského zaujme Radoslav Svoboda. Bývalý obránce jihlavské Dukly a reprezentace přichází z Havlíčova Brodu.

Fanoušky však určitě daleko více zajímá, koho tato dvojice v přípravě povede. „Kádr doznal docela výrazných změn,“ prohlásil manažer Kmoníček.
Takže, to vezměme od brankářů. V loňské sezoně ve Vrchlabí působili Ševčík a Biegl. „Petr Ševčík by měl pokračovat, nicméně zatím ještě dolaďujeme smlouvu, ale na devadesát procent to vidím tak, že domluvíme,“ uvedl Kmoníček. To Radovana Biegla už zřejmě pod horami neuvidíme, protože novým parťákem Ševčíka do dvojice se brzy stane Vladislav Koutský. „S Láďou jsme již na všem domluveni. Předběžně o tom vědí i Pardubice, ale vzhle〜dem k tomu, že teď měly jiné starosti, není to ještě dotažené do konce,“ dodal manažer.

Co se týká obránců, tak jsou ve Vrchlabí smlouvou vázáni Matějíček, Bendík a Hanzl. Vyjednat nové hostování se podařilo Pácalovi. Kdo naopak skončil, je Chmelíř, změnit působiště chce i Chaloupka a na odchodu je také bývalý kapitán Vála. „Aleš projevil zájem působit v Benátkách, tak jsme mu vyšli vstříc a jednáme o jeho hostování,“ sdělil sportovní ředitel Kmoníček.

Novým mužem v krkonošské družině bude litvínovský bek Ondřej Poživil. „A další dva obránci ještě určitě přijdou, máme vytipované čtyři v užším výběru,“ přiblížil manažer. Navíc zřejmě ještě jeden bek do kádru horalů poputuje z Kladna, s nímž se Vrchlabští chystají udělat výměnu. Extraligový klub totiž projevil zájem o služby jejich kapitána Ladislava Gengela.

Andres, Hubáček, Kubeš, Tvrdek, Urban. To jsou zase forvardi, kteří ve Vrchlabí zůstávají. „Nakonec jsme se domluvili i s Patrikem Beckem, ačkoliv smlouva ještě není podepsána a v rámci naší nové spolupráce s Litvínovem u nás bude působit i David Zíma,“ prozradil Kmoníček další dvě jména z loňského kádru a dodal, že do přípravy by měl nastoupit i Filip.

Z hráčů, kteří z prvoligového klubu vypadli, už byli dříve jmenování Procházka a Klimt. Nyní se k nim přidal Mikšovský. Také dvojice Rusnák – Látal už ve Vrchlabí není, ale mohli by se vrátit. „Třeba slova Štefana Rusnáka jsou taková, že počká, jestli se mu nepodaří angažmá ve slovenské extralize. V případě, že nepodaří, rád by se k nám vrátil. Zatím o něm zprávy nemám,“ řekl Kmoníček. Otazník visí i nad Hruškou.

Spolupráce se dvěma extraligovými kluby

Bojovat o místo ve vrchlabské sestavě by měl jeden z nejproduktivnějších hráčů druhé ligy Michal Bezouška, který poslední dvě sezony hrál v Řisutech. Ve stejné pozici budou i dva hráči z Litvínova, obránce Ondřej Martínka a útočník Tomáš Přeučil. A další hokejisté ještě dorazí. „Nemusíme mít teď hotový kádr na všech pozicích. Hráčů je na trhu poměrně hodně. Čekáme také na to, co se stane v Boleslavi, kde probíhají změny,“ připomněl na závěr manažer Kmoníček, že Vrchlabí bude spolupracovat nejen s Litvínovem, ale i s tímto extraligovým klubem.

Tréninkový cyklus ve Vrchlabí zahájí hokejisté v pondělí dopoledne na vrchlabském fotbalovém hřišti. V úterý vyrazí na atletický stadion, ve středu budou běhat ve Vejsplaších, ve čtvrtek se opět vydají na stadion a na pátek trenér Řeháček plánuje první cyklistickou etapu.