Kdo chtěl jednou prožít atmosféru klidného derby, byl spokojený.

Kdo chtěl vidět plno gólů, byl spokojený.

Kdo chtěl autogram Otakara Janeckého, byl spokojený.

Pátečního hokejová exhibice hráčů Dvora Králové a Náchoda nabídla vše, co asi nabídnout mohla.

A navíc jako bonus, i když on to vlastně byl zlatý hřeb celého večera, se divák před závěrečnou třetinou stal součástí loučení trenéra Aleše Hrubého s královédvorským klubem.

Je velká škoda, že úspěšného lodivoda, který pro místní hokej dýchal poslední pět sezon, přišla na zimní stadion vyprovodit jen hrstka nejvěrnějších.
„Snad si to lidé i hráči užili,“ objevil se po zápase úsměv ve tváři hlavní hvězdy mezi mantinely, Otakara Janeckého. „I když se vám přiznám, nečekal jsem, že to bude benefice proti druholigovému týmu,“ rozesmála se pardubická legenda při pohledu na výsledek 12:5.

Hráč, o jehož úspěších hlasatel před utkáním mluvil snad minutu a půl vkuse, se oblékl do dresu Náchoda a zpočátku určitě nelitoval. Jak by také mohl. Vždyť hostující tým vedl nad domácím již v 6. minutě o tři branky. V 77. vteřině otevřel gólový účet utkání Hrabica a po něm skórovali Pahulák a Hubáček. A to Náchod měl za sebou už i jedno oslabení, které paradoxně spáchal Otakar Janecký.

Královédvorští hokejisté si na první úspěšnou střelu museli počkat až do druhé části úvodní třetiny. Ke zteči přitom nemohl zavelet nikdo jiný, než Ladislav Lubina, který v utkání nakonec jako jediný vstřelil tři branky.

Otázka tak zní: Získali Dvoráci do svých řad opravdu jen nového trenéra?

„Néé, na hraní to není. Vždyť já jsem se hrozně trápil. Byla to jen legrace,“ rozehnal v mžiku bronzový olympionik z Albertville úvahy o návratu na led.

Po jeho gólu na 1:3 se vzápětí prosadili opět hosté, jenže poté se do dvorské branky postavil Ladislav Poláček. Přestože šlo o exhibici a Náchodští se stále dostávali do šancí, domácí gólman dlouho držel čisté konto. Až deset vteřin před koncem druhé třetiny (!) se trefil Venner. Za tu dobu však Poláčkovi spoluhráči v poli nasázeli soupeři šest „fíků“. Góly padaly z nájezdů, střel i parádních souher. Po dvou třetinách Dvoráci vedli 7:5.

A střelecký apetit si přenesli i do závěrečné části. Zatímco Náchod už neměl připravené žádné ostré náboje, domácí pálili ostošest. Hamerský, Sádek, Lubina, Zmítko a Říčař vyhnali výsledek až na 12:5!

„Je to hrůzostrašný, ale všichni víme, o co šlo,“ mrkne při odchodu ze stadionu Otakar Janecký.

Dvůr Králové – Náchod 12:5 (3:4, 4:1, 5:0)

Branky: 11. Lubina (Antonín), 17. Vítek, 18. Antonín (Mečiar, Vítek), 22. Lubina (Mečiar, Vítek), 32. Vítek (Říčan), 33. Kolman (Dlab), 39. Poul (Mečiar), 48. Hamerský (Lubina), 48. Sádek (Němeček), 53. Lubina (Mečiar), 56. Zmítko (Voděrek), 58. Říčař (Bažant) – 2. Hrabica (Šotola), 4. Pahulák (Hrabica), 6. Hubáček (Czerlinsky), 13. Czerlinsky (Hubáček, Janecký), 40. Venner.

HC Bal Dvůr Králové nad Labem:
Vratislav (14. Poláček, 41. Karban, 56. Poláček) – Hamerský, Antonín, Říčař, Pospíšil, Dufek, Lubina, Poul, Krejcar, Bláha, Vitebský, Drastik, Vítek, Mečiar, Němeček, Bažant, Sádek, Dlab, Pletka, Kollman, Zmítko, Voděrek, Mitiska, Všetečka.

HC Náchod: Navrátil – Matalík, Hubáček, Pahulák, Komárek, Chudý, Šotola, Janecký, Czerlinsky, Hrabica, Pavlík, Škoda, Venner, Vondřejc.