Rtuť v teploměru šplhala ke čtyřicítce a jedním z nejfrekventovanějších míst byl zimní stadion. Že vám to nedává smysl?

Tak vězte, že tomu tak skutečně bylo. V neděli to v trutnovské ledové aréně žilo stejně jako na pár set metrů vzdáleném koupališti.

Úvodním dnem tady začal hokejový kemp WING 49 CZ Ladislava Lubiny. Po pěti letech ve Dvoře Králové a loňském přesunu do Trutnova jde již o sedý ročník. Záštitu nad ním převzal kanadský tým Calgary Flames.

Efektivnější a pestřejší

Kemp potrvá dva týdny, přičemž bude rozdělený do dvou turnusů. V podhůří Krkonoš se celkem protočí 240 malých hokejistů. A to i ze zahraničí.
„Silné zastoupení mají Slováci i Němci. Ještě tu jsou Rusové a příští týden dorazí Dánové,“ prozradil jeden z organizátorů letní hokejové školy Zdeněk Poul.

Společně s Ladislavem Lubinou a Ivo Polanem se rok co rok snaží pozvednout kemp na vyšší úroveň. Letos tento krok učinili angažováním nových trenérů.

„Zejména chceme využít zkušenosti takové trenérské kapacity, jakou je Tomáš Perič,“ potěšilo Poula, že pozvání do Trutnova přijal hlavní metodik Českého svazu ledního hokeje. „Tréninkové jednotky by pod jeho vedením měly být daleko efektivnější a pestřejší.“

Základní rys tréninků, tolik charakteristický pro Lubinovu školu, však zůstane stejný. Hokejové naděje se opět rozdělí do skupin, kde jejich činnost bude vždy pod bedlivým dozorem čtyř pěti trenérů, což umožňuje tzv. individuální přístup k hráči.

Starat se o výchovu mládeže, kromě Lubiny a Periče, letos na kempu ještě budou: Jaroslav Fleischmann, Martin Soukup, Tomáš Lagutin, Jiří Malinský, Stanislav Mečiar Daniel Fuchs, Lukáš Havlíček, Jiří Zokler, Jan Tancer, Tomáš Černík, Jaroslav Čížek, Ondřej Poul.

Výraznou posilu ve svých řadách zaznamenalo obsazení trenérské skupiny brankářů, kde řídící triumvirát s Ladislavem Poláčkem a Peterem Škrabeljem vytvořil Adam Svoboda. „U dětí je velmi oblíbený. Jezdil k nám dřív jako host, což nám nabídl i letos, když přihlašoval svého syna. My jsme jej požádali, jestli by nechtěl přijet jako trenér,“ přiblížil Zdeněk Poul, jak se pardubický gólman objevil v Trutnově. „Hodí se mu to, protože se tady zároveň může rozcvičit do sezony. Po večerech bude chodit trénovat s A–mužstvem,“ sdělil, že ledovou plochu v průběhu kempu využijí také hráči druholigového týmu.

Setkání s hvězdami

Hlavní prostor však bude patřit účastníkům hokejové školy, sklouznout se půjdou vždy dvakrát denně. „Další dva tréninky děti absolvují v tělocvičně a dvakrát denně budou i na umělce,“ doplnil Zdeněk Poul k tréninkové náplni. „Ta je uzpůsobena tak, aby se rozvíjela nejen činnost na ledě, ale i komplexní obratnost.“

Program kempu Ladislava Lubiny však bude pokračovat i po příchodu na hotel. „Připraveny jsou přednášky a videa na téma zdravá výživa, životospráva, rozhodčí a novinky v pravidlech, herní situace, rozbor zápasu,“ uvedl Poul.

Dnes a příští týden ve středu při druhém turnusu čeká malé hokejisty také volnější den. V něm nejspíš vyrazí na koupaliště a setkají se i s úspěšnými českými hráči. Možnost potěžkat si zlatou medaili z letošního světového šampionátu jim dá Petr Čáslava. Příští týden se zase očekává příjezd Tomáše Fleischmanna, útočníka Washingtonu Capitals. Závěr kempu obstará tradiční opékání.

„Být úspěšný, znamená týmově myslet.“ Takové je motto školy Ladislava Lubiny. Týdenní pobyt stojí 8900 korun. Nejmladší kategorie jsou letos ročník narození 2004.

„Víme, že vývoj jde stále kupředu. Věříme, že přichystané novinky určitě povedou ke zvýšení kvality našeho tréninkového kempu,“ prohlásil Lubina, bývalý extraligový hráč Pardubic a současný kouč Komety Brno.