Dvůr Králové – Vrchlabí 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Poprvé od úspěšné kvalifikace o II. ligu se dvorský zimní stadion zaplnil tisícovou návštěvou. Spousta diváků ale musela litovat, že na hokejové derby nevyrazila o pár minut dříve.

Bitva Dvora s Vrchlabím totiž začala pořádně zostra. Domácí hned první akci proměnili v gól, když do útočného pásma vlétl ruský expres Pozdnyakov a ostrou ranou překonal gólmana Jelínka – 1:0. Uteklo pouhých 37 vteřin! Nadšení v ochozech ale brzy utlumily dva fauly, po nichž dostali hosté krátkou výhodu dvou mužů v poli. V momentě, kdy se první vyloučený Petira vracel na led, napřáhl na modré Pojkar a jeho dělovka dala jasně na vědomí, kolik že vrchlabských fanoušků přicestovalo podpořit své oblíbence.

Bylo jich hodně, k zisku bodů Stadion ale tentokrát nedotlačili. Tohle derby patřilo nadšeně bojujícímu Dvoru. Podruhé do vedení jej poslal ve 13. minutě nejlepší hráč utkání Hrazdira. V polovině zápasu pak využil přesilovku pět na tři dvojnásobně motivovaný Hamerský, jenž právě ve vrchlabském dresu prožil úspěšné roky. Rodos rázem vedl o dva góly a náskok si vzít nenechal.

Přitom třetí dvacetiminutovka nabídla ze strany horalů nejlepší hokej. Hlavně po trefě Miškovského (3:2) hosté uzamkli soupeře před vlastní brankou, gólman Čáp byl ale neprůstřelný. Domácí v této pasáži utkání mysleli jen na brejkové situace. Při jedné takové odvedl penzum práce v útočném pásmu Zmítko a na 4:2 pohodlně zvyšoval Pozdnyakov.

Vrchlabští v přesilovce Maďarem ještě jednou vykřesali naději na body, tu ale ukončil trefou do prázdné branky Luštinec.

Fakta – branky a asistence: 1. Pozdnyakov (Kmošek, Hrazdira), 13. Hrazdira (Pozdnyakov, Hamerský), 29. Hamerský (Petira, Kocián), 52. Pozdnyakov (Janeba, Zmítko), 59. Luštinec (Hrazdira) – 4. Pojkar (Jirků, Pšurný), 46. Miškovský (Jirků, Urban), 57. Maďar (Niko, Šťastný). Vyloučení: 8:8, navíc Urban trest ve hře. Využití: 2:2. Diváci: 1080. HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Čáp – Hamerský, Vitebský, Janeba, Antonov, Petira, Klust – Luštinec, Kocián, Valášek – Kmošek, Pozdnyakov, Hrazdira – Zmítko, Ježek, D. Filip – Lelka, Sedláček. HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Moník, Abraham, Tržický, Niko, Pojkar, Jirků, Chleborád – Maďar, M. Filip, Šťastný – Oppelt, Šimoníček, Bláha – Miškovský, Urban, Pšurný – Kerekanič, Mach, Krsek.

DVORSKÁ POHÁDKA POKRAČUJE I V LIZEPamatujete? Ještě v sezoně 2014/2015 bojovali hokejisté Dvora Králové v baráži, která rozhodovala o setrvání v krajské lize. Následoval ale pořádný převrat.

Po příchodu nového prezidenta klubu Vasila Teodoridise se klub stabilizoval. Hned ve svém prvním „novodobém“ ročníku postoupil do oblastního finále a vyzkoušel si i kvalifikaci o II. ligu. Rok na to nejen, že získal krajský titul, ihned navíc slavil postup do celonárodní soutěže.

A v ní si kvalitně posílený kádr společně s fanoušky plní sny dál. Jak jinak komentovat brzkou aklimatizaci ve II. lize a s ní i bleskově rychlé skalpy odvěkých rivalů z Trutnova a Vrchlabí…

Bílina – Trutnov 6:3 (1:2, 4:0, 1:1)
Duel úvodního kola byl v září kvůli vodní havárii odložen a tak se ve středu oba soupeři potkali letos poprvé. Počáteční oťukávání? Zapomeňte! Uběhlo 22 vteřin a Trutnov vedl. Do akce se zapojila celá elitní řada Draků a na konci bylo přesné zakončení Martince. Domácí se vzpamatovali rychle. V polovině třetí minuty srovnal Mical, za další minutu ale trestné střílení proměnil Aleš Půlpán mladší a hosté měli těsný náskok zpět.

Ve zbytku úvodní části už góly nepadaly, zato prostřední perioda nabídla hrstce diváků hned čtyři. Všechny padly do klece trutnovského Jeschkeho. Severočeši střeleckou exhibicí potvrdili, že po ospalejším vstupu do sezony v posledních týdnech nabrali dech. Vždyť v měsíci říjnu vyhráli čtyři z šesti duelů.

Zlepšení na straně Trutnova přinesla závěrečná dvacetiminutovka. Kontaktní branku vstřelil v oslabení Svoboda, při přesilovkách přicházely i další šance, větší drama však nepřineslo ani odvolání brankáře. Poslední dvě minuty hráli Draci dokonce v šesti proti čtyřem, v čase 59:07 ale trefou do prázdné branky dokonal svůj hattrick domácí Mála a druhá venkovní porážka Trutnova v řadě byla na světě.

Fakta – branky a asistence: 3. Mical, 28. Mála (Hrdlička), 31. Mical, 36. Mála (Kýhos), 40. Komínek (Mála), 60. Mála (Hrdlička) – 1. Martinec (Kolář, A. Půlpán), 4. A. Půlpán z TS, 49. Svoboda (A. Půlpán, Chytráček). Rozhodčí: Místecký – Hynčica, Zmeškal. Vyloučení: 7:7, navíc Kopřiva – Chytráček oba 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. HC BAK Trutnov: Jeschke – Poul, Vácha, Suvorov, Fedulov, Suk, Malík – A. Půlpán, Martinec, Kolář – T. Půlpán, Kastner, Svoboda – Janoušek, Chytráček, Zahradník – Ukhin.