ST 18.00: HC VCES Hradec Králové (3. místo, 80bodů)– HC Berounští Medvědi (8. místo, 37bodů). Východočeši mohou pojmout závěrečná tři utkání (sBerounem, vChomutově a sMostem) jako ideální přípravu na vyřazovací boje, do kterých vstoupí příští čtvrtek. Třetí místo vprvoligové tabulce jim nikdo nevezme. Roubíka a spol. spíše zajímá pohled na tabulku druhé skupiny, ze které vzejde jejich rival do předkola. Rozhodne se mezi Třebíčí (42) a Prostějovem(39).

Hradečtí dnes přivítají poslední Beroun a budou chtít přerušit sérii pět porážek vřadě. „Musíme stoprocentně vyhrát, abychom si začali více věřit,“ uvedl útočník Patrik Fořt. Ktomu by měl dopomoci také návrat stěžejního muže hradeckých zadních řad Martina Táborského, jenž vypomáhal sousedním Pardubicím.

ST 18.00: HC Rebel Havlíčkův Brod (6. místo, 53body) – HC Vrchlabí (4. místo, 65bodů). Deset bodů náskok na pátou Kadaň dává horalům před dnešním duelem vHavlíčkově Brodu a závěrečnými domácími zápasy sKadaní a Mladou Boleslaví jistotu, že ve skupině Západ skončí na čtvrtém místě. Vpředkole play off tak vyzvou pátý celek Východu. Tím je zatím s60body Jihlava, která ovšem ztrácí pouze bod na čtvrtou Ostravu a čtyři body na třetí Havířov.

Dnes vHavlíčkově Brodě půjde obody hlavně domácím, kteří ještě mohou poskočit na páté místo.

(šp,bog)