Dva nové hráče v pondělí v poledne představil hokejový celek HC Vrchlabí. Součástí prvoligového kádru se stali gólman Radovan Biegl a útočník Milan Kostourek. „Oba u nás budou na jednu sezonu,“ sdělil k jejich hostování sportovní ředitel klubu Aleš Kmoníček.

Čtyřicetiletý brankář, jenž pod Krkonoše míří ze Zlína, doplní na východě Čech mladou dvojici Petr Ševčík – Miroslav Brož.

„Chtěli jsme gólmana, který by klukům měl co dát, a především nemá takové ambice, že musí chytat,“ uvedl Aleš Kmoníček k angažování Biegla. „Letos chceme, aby víc prostoru jako jednička dostal Ševča a ukázal, že má na to chytat první ligu stabilně,“ prozradil Kmoníček strategii brankářů, s níž Vrchlabí vyrazí do sezony. „Radek náš názor přijal a jsem rád, že takového gólmana můžeme mít.“

Kdo by čekal, že za bývalého brankáře Pardubic, Třince či Vsetína se ve Vrchlabí museli pořádně plácnout přes kapsu, mýlil by se. „Naše vztahy se Zlínem jsou velmi dobré a seriózní. Podmínky byly takové, jako bychom brali nějakého hráče ze druhé ligy,“ pravil Kmoníček.

Mnohem složitější, z tohoto pohledu, byl příchod útočníka Milana Kostourka. „S Brnem jsme o jeho finanční kompenzaci jednali asi měsíc a půl,“ řekl vrchlabský manažer. „Nakonec jsme se ovšem domluvili tak, jak jsem předpokládal a jak jsem chtěl.“

O služby šestadvacetiletého vyhlášeného střelce se zajímalo několik dalších klubů, a to i z Německa a Rakouska, avšak zahraniční angažmá Kostourkovi nevyšlo.

„S Milanem jsem byl v kontaktu od začátku a v případě, že zůstane v České republice, preferoval Vrchlabí,“ podotkl Aleš Kmoníček.

Obě posily se už dnes zapojily do tréninkového procesu kouče Jeřábka, který po dovolené hráčům naordinoval ještě před ledem týden přípravy „na suchu“. V pondělí se hrál fotbal. „Celý turnaj jsme vyhráli,“ hlásili hrdě Biegl s Kostourkem po svém příchodu mezi novináře. „Atmosféra v kolektivu mě nadchla,“ vyhrkl čtyřicetiletý brankář, kterého velmi překvapilo i to, že hodně nových spoluhráčů zná z dřívějších angažmá osobně. „Pácala, Gengela, Becka, Hubáčka, Chmelíře, Hrušku, Válu,“ jmenoval.

Příchodem Radovana Biegla a Milana Kostourka dostal vrchlabský kádr téměř finální podobu. „Z 99 procent jsme kompletní,“ konstatoval manažer Kmoníček, který ještě dnes odpoledne v Mladé Boleslavi absolvoval jednání ohledně extraligových hráčů, kterých by se měly týkat střídavé starty.

„Možná, že přijde ještě jeden obránce. Ale nespěcháme na to,“ uzavřel.

RADOVAN BIEGL
post: brankář
narozen: 13. května 1969
výška/váha: 178 cm/68 kg
předcházející angažmá: Pardubice, Třinec, Bratislava, Havířov, Vsetín, Prostějov, Zlín

MILAN KOSTOUREK
post: útočník
narozen: 9. ledna 1983
výška/váha: 175 cm/71 kg
předcházející angažmá: České Budějovice, Mladá Boleslav, Benátky, Chomutov, Brno

Rozhovory s Radovanem Bieglem a Milanem Kostourkem připravujeme.