Nelíbí se jim bod číslo 1 návštěvního řádu zimního stadionu, který zní: …Po zakoupení vstupenky na pokladně je povinen každý návštěvník zápasů první hokejové ligy projít turniketem, který umožní během zápasu vstoupit pouze jednou na zimní stadion. Po opuštění zimního stadionu se již návštěvník zpět nedostane (pouze po zakoupení nové vstupenky).

„Celou situaci považuji za velmi vybočující z reality. Fanoušek musí mít možnost opustit stadion a znovu se vrátit bez placení zpět,“ tvrdí krajský a městský zastupitel Rudolf Fiala, který je iniciátorem petice.

„Návštěvníci, kteří jdou také na hokej a mají malé děti, tak nemají možnost odejít a vrátit se zpět. To samé platí u starších občanů, kteří si chtějí o přestávce sednout do přilehlé restaurace a nechat tak odpočinout nohám, protože je na stadionu málo míst k sezení,“ sdělil důvody, proč se rozhodl zorganizovat podpisovou akci. Do té se zapojilo sto sedmdesát pět signatářů.

„Petici na město předal pro nás nedůvěryhodný člověk, pan Fiala. Jsou na ní zfalšované podpisy některých lidí, u kterých jsme si to ověřili. Nebudeme se jí vůbec zabývat,“ řekl majitel vrchlabského klubu Petr Dědek.

„Fanouškům jsme vysvětlili, proč kvůli novým turniketům nemohou chodit ven. Oni ale hlavně nepotřebují chodit ven, protože všechno na stadionu mají,“ sdělil sportovní ředitel Vrchlabí Aleš Kmoníček s tím, že podobný systém je zavedený například v brněnské hale Rondo.

„Pár jedincům se to nemusí líbit, což je jejich názor, ovšem my zatím nehodláme nic měnit,“ komentoval Aleš Kmoníček vzniklou situaci. Zároveň však dodal, že začal hledat řešení s majitelem turniketů, jak by klub lidem mohl vyhovět.

„Na turnikety se HC vymlouvat nemůže. Je možné situaci řešit natištěním vrácenek, jako to funguje na jiných stadionech, aby se divák mohl svobodně pohybovat,“ argumentuje Rudolf Fiala.