HC Stadion Vrchlabí – IHC Komterm Písek 4:3sn (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0)

Fakta – branky a asistence: 6. Filip, 22. Bittner (Oppelt, Klement), 45. Šťastný (Jebavý), rozhodující nájezd Oppelt – 24. Růžička (Marek, Ferebauer), 46. Růžička (Ferebauer), 53. Vlček (Procházka, Sýbek). Rozhodčí: Veselý – Špringl, Pechánek. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 938. HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Jebavý, Kadavý, Klement, Jandejsek, Beneš, deCarvalho, Matějček, Lenoch – Šťastný, Filip, Jirků – Bláha, Šimoníček, Matějka – Bittner, Urban, Maďar – Krsek, Vacek, Oppelt.

Už druhá minuta zápasu dvou mužstev z čela tabulky přinesla nepříjemný moment, když musela být hra přerušena poté, co byl rozhodčí Veselý zasažen do hlavy pukem. Posléze se pokračovalo a v 5. minutě dostali hosté výhodu přesilové hry. Jenže už nedávné derby s Trutnovem ukázalo, že Vrchlabští i v oslabení umí dávat góly. A stalo se tak i v souboji s Jihočechy. Parádní akci předvedl kapitán Filip a po jeho precizním zakončení vedli domácí 1:0. Bezmála tisícovka diváků se druhé branky dočkala na začátku druhé třetiny. Nenápadnou střelou z pravého kruhu se prosadil Bittner, ale zanedlouho snížil na 2:1 Růžička.

Hrál se svižný hokej, a když v čase 44:15 zvýšil Šťastný už na 3:1, nikdo v aréně nepochyboval o domácím vítězství za tři body. Jenže hosté právě za tohoto stavu ukázali, proč jsou v tabulce na slušné osmé pozici. Růžička bleskově snížil a v 53. minutě v přesilovce vyrovnal Vlček. Hosté mohli skóre i otočit, Abrahám v brance však svůj tým podržel a v samostatných nájezdech se prosadili pouze domácí Oppelt s Urbanem.

HC Děčín – HC BAK Trutnov 1:7 (0:1, 1:3, 0:3)

Fakta – branky a asistence: 28. Faigl (Zdvořáček, Kaltenböck) – 14. Luštinec (Chytráček, Perutek), 30. Malý (Poul), 34. Luštinec (Perutek), 35. Chytráček (Shamolin), 48. Půlpán, 52. Vácha (Shamolin, Fedulov), 58. Malý (Poul). Rozhodčí: Horinek – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. HC BAK Trutnov: Čáp – Poul, Karlík, Chaloupka, Vácha, Kubica, Beneš – Malý, Kastner, Půlpán – Smékal, Janoušek, Perutek – Shamolin, Fedulov, Uchin – Luštinec, Chytráček.

V úvodu duelu na severu Čech si oba týmy vyzkoušely přesilové hry, ale na branku si diváci museli počkat až do 14. minuty. V té se po vhazování dostal k puku Luštinec a přízemní střelou propálil gólmana Lavingera. Šlo o jedinou trefu úvodní periody, zato v prostřední části padly góly hned čtyři. Nejprve na konci 28. minuty vyrovnal v přesilové hře Faigl, po chvíli ale vrátil vedení na stranu hostů dělovkou Malý. Trutnov byl rázem na koni a na začátku druhé poloviny zápasu navýšila stav na 1:4 „dvojčata" Luštinec s Chytráčkem.

O výsledku bylo rozhodnuto a fanoušci obou celků už mohli jen odhadovat, jakým skóre duel skončí. Závěrečná dvacetiminutovka přinesla vedle řady vyloučení také další tři branky a všechny padly do domácí sítě. Nejprve po samostatné akci úřadoval Půlpán, po něm zakončil spolupráci Shamolina s Fedulovem Vácha a v čase 57:39 doladil výsledek svou druhou brankou obránce Malý.