Trutnov - Milevsko 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

"Zvítězili jsme zaslouženě, byli jsme aktivnější, nepouštěli soupeře do tlaku a hráli zodpovědně," hodnotil zápas asistent domácí trenéra Milan Plodek.

Vstup do utkání lépe vyšel domácím. Ve 12. minutě Horák parádním bekhendem zúročil pěknou spolupráci s Havlíčkem - 1:0. Soupeř ale v první vážnější šanci kontroval - ve 13. minutě potrestal chybu v obranném pásmu Trutnova Hamerle - 1:1. Úvod druhé třetiny domácí zaspali a po ztrátě puku ve středním pásmu už po 52 vteřinách prohrávali 1:2. Ve 28. minutě pálik od modré Rejzeka vyražený kotouč dopíchl do branky Andres - 2:2. Zvrat završil ve 39. minutě Divíšek po vzorné nahrávce Horáka - 3:2.

Festival zahozených gólových šancí v úvodu závěrečné třetiny přerušil přesnou ranou Hornyš - v čase 45,57 to bylo už 4:2. Domácí kontrolovali zápas, ale v 51. minutě se nechali zbytečně poslat do tří a soupeř dvojnásobnou převahu využil ke snížení na 4:3. Čtyři minuty před závěrem dostal šanci na dvojnásobnou přesilovku také domácí tým. A také on ji využil, branku vstřelil Stanislav Horák (v zápase 2 góly a 1 nahrávka).

"I za nepříznivého stavu 1:2 jsme věřili, že vyhrajeme. Soupeř dělal fauly, my hráli přesilovky, vynutili si tlak a dávali góly. V klíčových chvílích nás podržel gólman Ševčík," uvedl asistent Plodek.

Fakta – branky: 12. Horák (Nakládal, Havlíček), 29. Andres (Rejzek), 39. Divíšek (Horák, Jaroměřský), 57. Horák (P. Chaloupka, Jaroměřský), 46. Hornyš (Polák) – 13. Hamerle, 21. Šperger, 52. L. Chaloupka. Rozhodčí: Úlehla. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 350.

HC Trutnov: Ševčík – Chaloupka, Jaroměřský, Tomáš, Hornyš, Rejzek, Marša – Horák, Divíšek, Mikšovský – Hruška, Polák, Potůček – Nakládal, Havlíček, Andres.