V úterý byly zahájeny čtvrtfinálové série nejvyšší domácí soutěže a dnes se rozezvučí mantinely ve stejné fázi II. ligy.

Východní Čechy měly letos v play off historicky poprvé tři zástupce. Všichni reprezentovali region nejvyšších českých hor. Zatímco hokejisté Trutnova padli v souboji s posíleným Děčínem, nováček ze Dvora Králové se musel sklonit před vítězem dlouhodobé části soutěže Sokolovem. Postup z prvního kola si zajistilo jen Vrchlabí.

A právě hokejisty z brány Krkonoš dnes čeká první zápas série, ve které se v roli konkurenta představí jablonečtí Vlci. Tedy tým, na jehož ledě Vrchlabští vyhráli naposledy 14. prosince roku 2014! To navíc na nájezdy.

Čtvrtfinále, které se hraje na tři vítězná utkání, zahájí před vlastními fanoušky Severočeši. Jisté tak je jedno. Pokud chtějí svěřenci trenéra Petra Hlaváče myslet na postup, musejí prokletí severočeské arény zlomit a minimálně jednou v tamním prostředí vyhrát.

„Jablonec je pro nás zajímavý soupeř. Sice bychom si rádi zahráli i s nějakým týmem ze skupiny Střed, ale takhle nepřemýšlíme,“ hlásí Deníku sportovní manažer vrchlabského klubu Jiří Jakubec. „Na Vlky se těšíme, nebude se cestovat daleko a máme šanci jim vrátit předloňské vyřazení. Atmosféra bude vypjatá jako při každém zápase s Jabloncem a v play off to bude ještě výživnější. Není složité si domyslet, že zvládnutí emocí bude pro tuto sérii naprosto klíčové,“ doplňuje bývalý hráč dlouhodobě druhého nejvýše postaveného klubu v Královéhradeckém kraji.

Série mezi oběma rivaly bude atraktivní i z důvodu, že spousta hráčů zná prostředí z kabiny soupeře. „Zajímavých příběhů zde bude více. Máme v kádru kluky, kteří dříve v Jablonci vstupovali do domácí šatny. Ať už Lukáš Abraham, Ján Niko, Jakub Jelínek, Patrik Maďar nebo Tomáš Jirků,“ prozrazuje Jakubec. Pikantní přitom bude i minisouboj bratrské dvojice Pilařů. Starší Petr na straně Jablonce, mladší Radek zase v dresu HC Stadion. Rodáci z Nové Paky se tak nyní utkají každý na jiné straně barikády.

Kde také se jistě bude rozhodovat, to rozhodně na tribunách. A tam by měli mít jasně navrch Východočeši. Vždyť jejich fandové nejen, že zaplní vlastní arénu minimálně tisícovými návštěvami, velký počet se jich chystá i na sever. „Doufám, že nás přijde podpořit velké množství diváků a to jak na domácí, tak na venkovní zápasy,“ přeje si sportovní manažer Jiří Jakubec, jenž už se úvodního buly, které padne na led v 18.00, nemůže dočkat.

MŮJ DŮM, MŮJ HRAD

Jak spolu hráli v základní části?

Vrchlabí – Jablonec 4:3
Jablonec – Vrchlabí 4:3
Vrchlabí – Jablonec 10:5
Jablonec – Vrchlabí 8:4

MAJÍ JIM CO VRACET

1. kolo play off 2015/2016?

Vrchlabí – Jablonec 3:0
Jablonec – Vrchlabí 6:1
Vrchlabí – Jablonec 2:4
Jablonec – Vrchlabí 6:4