Vrchlabí – Olomouc 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Sobotní bitvu s Hanáky rozhodla větší efektivita hostujícího celku v koncovce. Horalé v první třetině soupeře tlačili, ale dvakrát chybovali a hráči Olomouce situace dva na jednoho sehráli výborně. Mikšan se přitom do listiny střelců zapsal ve vlastním oslabení. Ve 27. minutě skóroval Brančík a domácí prohrávali 0:3. V přesilovce usměrnil puk mezi betony Žigárdyho Klimt, ale další gól horalé nedali a i počtvrté letos s Olomoucí nebodovali.

Fakta – branky a asistence: 29. Klimt (Vála, Čaloun) – 7. Venkrbec (Mikel, Čuřík), 13. Mikšan (Polodna), 27. Brančík (Černý, Mikel), 59. Davídek (Korhoň, Janáček). Rozhodčí: Florian – Koskuba, Kájínek. Vyloučení: 4:8, navíc Tomajko (Olomouc) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1256. Třetiny: 0:2, 1:1, 0:1.

HC Vrchlabí: Ševčík – Matějíček, Chaloupka, Bendík, Vála, Chmelíř, Novajovský, Čížek – Tvrdek, Filip, Beck – Gengel, Čaloun, Klimt – Kubeš, Rusnák, Procházka – Andres, Zíma, Mikšovský. HC Olomouc: Žigárdy – Nedbálek, Mikel, Staněk, Vyrůbalík, Janáček, Ondrušek – Davídek, Ministr, Polodna – Černý, Brančík, Zbořil – Korhoň, Kucharczyk, Tomajko – Čuřík, Venkrbec, Mikšan.

Josef Řeháček, trenér Vrchlabí: „Nebojím se říct, že jsme nehráli špatně. Horší než soupeř jsme určitě nebyli. Bohužel, naše koncovka byla tragická. Hráli jsme otevřenou nátlakovou hru, a tak je jasné, že nějaké šance bude mít i soupeř a ten je na rozdíl od nás stoprocentě využil.“