Program středečního 36. kola základní části Chance ligy zavedl hokejisty Vrchlabí na led Kolína. Z tradičních soupeřů se v posledních letech stali velcí rivalové a ještě větší náboj jejich vzájemným duelům dává fakt, že zatímco horalé v první lize působí coby farma pardubického Dynama, Středočeši spolupracují s rivalem z Hradce Králové.

Vrchlabská střídačka bude mít od dalších zápasů nové osazenstvo. Tým v roli hlavního trenéra přebírá Tomáš Jirků. Asistenty mu budou Jan Starý a Ján Bendík.
Trenérské žezlo ve Vrchlabí přebírá Jirků. Obrovská výzva a zodpovědnost, říká

Chance liga, 36. kolo

SC Marimex Kolín - HC Stadion Vrchlabí 5:4

Aby důležitosti zápasu nebylo málo, měl tentokrát duel hodnotu šesti bodů. Soupeře totiž v tabulce dělily tři příčky a bylo by velkým rozdílem, kdyby po utkání horalé soupeři odskočili do sedmibodového náskoku nebo Kozlové ztrátu stáhli na jediný bodík.

logo HC Stadion Vrchlabílogo HC Stadion VrchlabíZdroj: denik.czDlouho to vypadalo na první případ. Vrchlabští sehráli parádně první třetinu, během níž si trefami Nedbala, Chrtka a Machače vytvořili tříbrankový náskok. Domácí sice Šafránkem před koncem periody snížili, ve 25. minutě se ale prosadil Rohlík a Vrchlabí vedli již 4:1.

Jenže zbytek zápasu Východočechům hrubě nevyšel. Ještě do poloviny utkání snížil Jankovský a v poslední třetině Kozlové dokonale stav otočili. Pinkas, Veselý a v 55. minutě Jankovský. Tito tři hráči rozpoutali v sympaticky zaplněné aréně doslova peklo a ve skvělé kulise už si domácí výhru vzít nenechali.

V tabulce sice Stadion zůstává na osmém místě, pouze čtyři body náskoku však drží například na čtrnácté Ústí nad Labem.

Fakta - branky a nahrávky: 18. David Šafránek (Jan Veselý, Niko), 27. Jankovský (Niko, Z. Král), 44. Pinkas (J. Sklenář, Jan Veselý), 51. Jan Veselý (David Šafránek), 55. Jankovský (Jan Veselý, David Šafránek) – 12. Nedbal (Kusý, O. Rohlík), 15. Chrtek (Pochobradský, Kajínek), 16. M. Machač (P. Urban, Mrňa), 25. O. Rohlík (Kusý). Rozhodčí: Wagner, Skopal - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 958. Třetiny: 1:3, 1:1, 3:0.

SC Marimex Kolín: G. Kuzněcov (Burda) – Piegl, Kukla, Pinkas, Niko, Zorko, Váchal – Jankovský, David Šafránek, Jan Veselý – L. Krejčík, J. Sklenář, Z. Král – Síla, Matějček, Matyáš Svoboda – Zumr, Morong, Petržilka. HC Stadion Vrchlabí: J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart, T. Kynčl, Kajínek, T. Jelínek, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman – Koffer, T. Kaut, Mrňa – T. Zeman, P. Urban, M. Machač – D. Kusý, O. Rohlík, D. Chalupa.

Nový realizační tým vrchlabských hokejistů si premiéru odbyl proti Benátkám nad Jizerou.
Uděláme vše pro úspěch týmu, říkají svorně vrchlabští asistenti Starý s Bendíkem

Tomáš Jirků, hlavní trenér HC Stadion Vrchlabí: Cítíme se, jako by nás někdo polil ledovou vodou. Dvě třetiny jsme byli jednoznačně lepší a mohli jsme vést i mnohem větším rozdílem. Do třetí třetiny jsme nastoupili s pokorou a jasným plánem, ale bohužel tři hrubé individuální chyby nás stály všechny body. Musíme se z toho rychle oklepat a připravit se na důležité sobotní utkání se Šumperkem.

Další výsledky 36. kola: Jihlava – Vsetín 6:4, Havířov – Třebíč 4:1, Benátky nad Jizerou – Litoměřice 2:4, Šumperk – Přerov 2:1, Frýdek-Místek – Slavia Praha 3:1, Ústí nad Labem – Sokolov 2:3 po prodloužení. Kadaň – Poruba 0:5 kontumačně.

Program 37. kola – sobota 15.00: Slavia Praha – Benátky nad Jizerou. 16.00: Poruba – Jihlava. 17.00: Vrchlabí – Šumperk, Litoměřice – Kolín, Třebíč – Frýdek-Místek, Prostějov – Ústí nad Labem.