Třetí porážku v řadě musejí po středečním večeru kousat hokejisté vrchlabského Stadionu. Ti po drtivém vítězství 11:0 nad Chebem odevzdali všechny body postupně Letňanům, Mostu a Děčínu, aby navíc všem těmto soupeřům uvolnili místo v horní polovině tabulky. Sami svěřenci trenéra Tomáše Jirků tuto společnost opustili a patří jim momentálně devátí pozice.

Hokejisté Hronova si ve středečním utkání proti Ústí nad Labem připsali porážku 3:8. V tabulce se tak dál dívají všem svým soupeřům na záda.
Další gólový příděl. Wikov po náloži od ústeckého Slovanu zůstává na dně tabulky

II. liga, skupina Západ - 8. kolo

Děčín - Vrchlabí 4:1

Zápas na severu Čech přitom pro horaly nezačal vůbec špatně. Ba naopak. Po úvodním oťukávání obsadili hosté útočné pásmo, dobře připravenou ránu Bendíka ještě gólman Lavinger vyrazil, pouze však před Moníka, jenž pohotově otevřel střelecký účet duelu - 0:1.

Klíčové okamžiky utkání nastaly v úvodu prostřední části hry. V čase 22:52 nabídli hosté soupeři první přesilovou hru a Medvědi bleskově trestali ranou Sýkory. Gól postavil domácí tým na nohy a po další minutě otočil skóre Macek.

Následně si dvě početní výhody vyzkoušeli Východočeši, nic z nich ale nevytěžili a naopak ve 34. minutě inkasovali potřetí z hole Tůmy.

V závěrečné dvacetiminutovce se více vylučovalo než hrálo, v už v 55. minutě to hosté zkusili v šesti, špatné rozehrávky ve vlastním obranném pásmu ale využil děčínský Brož, před brankou našel Nezbedu a ten dal zápasu trefou do prázdné branky gólovou tečku.

Děčínští hokejisté doma porazili Vrchlabí 4:1.
Medvědi jedou, doma srazili silné Vrchlabí. Trenér tým pochválil

Fakta - branky a nahrávky: 24. O. Sýkora (Smola, Zedek), 25. Macek (D. Černý, Smola), 34. D. Tůma (T. Nezbeda, Bartoň), 58. T. Nezbeda (Vl. Brož) – 13. Moník (T. Bláha, Chrtek). Rozhodčí: Červenka – Gabriel, Stacho. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 305. Třetiny: 0:1, 3:0, 1:0.

HC Děčín: Lavinger (M. Petrásek) – Vl. Brož, Bartoň, Loukota, Zedek, A. Starý, Kaltenböck – D. Tůma, T. Nezbeda, Faigl – O. Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, D. Černý, Macek – Chovanec. HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Perička, J. Kynčl, Bendík, Boukal, Kerekanič, Hladík – A. Jirků, Kastner, D. Chalupa – Matějček, P. Urban, Krsek – T. Bláha, Chrtek, Moník – Šlaicher, Kozák, A. Cerman.

Ohlasy trenérů

Michal Oliverius, trenér HC Děčín: „Zápas byl urputný, těžký. Vrchlabí je dobře organizované do obrany i útoku, ve středním pásmu, prostě celkově a bylo těžké se prosadit. My jsme do utkání vstoupili dobře, první třetinu jsme byli možná trošku aktivnější, ale paradoxně jsme ji prohráli 0:1. Do druhé kluci zvýšili pohyb a víc se začali tlačit do brány, což vyústilo v to, že jsme dali góly a šli do vedení 3:1. Poslední třetinu jsme pak hráli aktivně také do obrany a zápas si hlídali. Musíme kluky pochválit, byl to jeden z těch lepších zápasů po taktické stránce. I přes nějaké malé chybky jsme při vlastním vedení zápas takticky dobře odehráli a získali s Vrchlabím důležité tři body. Jsme za to rádi a jedeme dál.“

Tomáš Jirků, trenér HC Stadion Vrchlabí: „Utkání v Děčíně, kdy jsme potřebovali vyhrát, se nám hrubě nepovedlo. Chyběla tam bojovnost, nasazení a chuť zvítězit. To je za nás trenéry zcela nepřijatelné, protože to považujeme za základní věc a v podstatě samozřejmost. Každý musí začít u sebe a pracovat pro tým, teprve pak budeme úspěšní.“

Další výsledky 8. kola: Hronov - Ústí nad Labem 3:8, Písek - Tábor 1:2, Kobra Praha - Chomutov 1:4, Letňany - Benátky nad Jizerou 1:2, Mostečtí Lvi - Řisuty 6:3, Cheb - Příbram 3:9.

Hokejisté Nového Města nad Metují měli v utkání proti Dvoru Králové nad Labem spoustu důvodů k úsměvu. Duel vyhráli jednoznačně 8:1.
Bruslaře v čele tabulky střídá Hlinsko. Osmé dějství vyšlo lépe hostujícím týmům

15. Hronov 7 1 0 0 6 21:40 3

Příští program - čtvrtek 17.30: Chomutov - Mostečtí Lvi (dohrávka 2. kola). Sobota 16.00: Ústí nad Labem - Tábor. 17.00: Vrchlabí - Písek, Hronov - Příbram, Kralupy nad Vltavou - Chomutov, Letňany - Mostečtí Lvi, Benátky nad Jizerou - Řisuty. 18.00: Děčín - Cheb (vše 9. kolo).