Osmým dějstvím v sobotu pokračovala západní skupina druhé hokejové ligy. Oba východočeské celky se představily na vlastním ledě, výhody domácího prostředí ale dokázali využít jen vrchlabský Stadion, který dramatickou přetahovanou se soupeřem z Klatov proměnil ve vítězství 4:3.

Třemi trefami se na výsledku podílel domácí Filip Krsek, jemuž ve dvou případech asistoval Duchan. Dvě gólové přihrávky si v utkání připsal také kapitán Patrik Urban.

Útočník Ondřej Chrtek v letošní sezony druhé ligy posbíral zatím čtyři branky a stejný počet gólových asistencí. Vede tak kanadské bodování mužstva.
Vůdčí role se ode mne očekává, já se jí nevyhýbám, říká vrchlabský tahoun Chrtek

Těžkou porážku 3:10 si ve Wikov aréně připsali hokejisté Hronova, kteří vůbec nestačili na jednoho z favoritů soutěže Tábor. Hosté jen za úvodní dvě třetiny nasázeli Východočechům devět branek, závěrečná perioda už byla na góly chudší.

Druhá hokejová liga Západ

Vrchlabí – Klatovy 4:3

Fakta – branky a nahrávky: 1. Krsek (Urban), 17. Krsek (Duchan, Tatar), 42. Krsek (Duchan), 51. Chalupa (Urban, Chrtek) – 15. Ženíšek (Kvasnička, Pánek), 18. Matoušek (Kvasnička, Pánek), 26. Kvasnička (Roubal, Beránek). Rozhodčí: Ovsík – Kučera, Tuháček. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:1. Diváci: 665. Třetiny: 2:2, 0:1, 2:0. HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Krinwald) – Štembera, Oborník, Fiala, Bendík, J. Kynčl, Kerekanič, Perička – F. Moník, Poppel, Chrtek, P. Urban, D. Chalupa, Krsek, A. Jirků, A. Cerman, Jakub Tatar, T. Bláha, Duchan, Šlaicher.

Hronov – Tábor 3:10

Fakta – branky a nahrávky: 25. Putz (Veselý), 31. Bodnar (Putz, Veselý), 57. Putz (Štromach) – 9. Vlček (Matušík, Černý), 10. Zíb (Bárta), 11. Vlček (Dančišin, T. Dvořák), 20. Dančišin (Vlček, Plášil), 24. Matušík (Vlček, Černý), 26. Vala (Vlček, Chocholoušek), 29. Hajič (Vala, Matušík), 40. Severa (Plášil, Chocholoušek), 40. Dančišin (Vlček, Plášil), 44. Chocholoušek (Zayml, Vlček). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Jiruška. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 155. Třetiny: 0:4, 2:5, 1:1. HC Wikov Hronov: Ševců (Tichý) – Pavelka, Kozlov, Mikulec, Salnikov, Exner, Amirov - Yailov, Štrombach, Bořuta, Hašlar, Bondar, Putz, Veselý, Akhmetianov, Subbotin, Kubeček.

Hronovští hokejisté doma tápou, zároveň ale poznávají kvalitu svých protivníků.Hronovští hokejisté doma tápou, zároveň ale poznávají kvalitu svých protivníků.Zdroj: Zdeněk Šulc

Další výsledky 8. kola: Letňany – Příbram 3:6, Chomutov – Benátky nad Jizerou 8:2, Ústí nad Labem – Písek 6:1, Děčín – Kobra Praha 1:2, Jablonec nad Nisou – Cheb 5:6sn, Řisuty – Mostečtí Lvi 7:4.

Dohrávka 5. kola – pondělí 18.00: Vrchlabí – Řisuty.