SO 17.00: HC Rebel Havlíčkův Brod (14. místo, 7 bodů) – HC Vrchlabí (1. místo, 20 bodů). Po středeční výhře s Mostem se vítězná šňůra hokejistů z Krkonoš natáhla už na šest zápasů v řadě. „Jsem rád za tři body, Most hraje úplně jiný hokej než loni,“ radoval se po utkání trenér Vrchlabí Vladimír Jeřábek. V případě, že jeho tým uspěje i dnes na ledě Rebelů, ti v 8. kole prohráli 2:4 v Chomutově, nejenže tak dosáhne na sedmý triumf po sobě, ale prodlouží i svoji skvělou sérii z arén soupeřů. Od začátku sezony totiž Vrchlabí venku neztratilo ani bod. A to už tam dnes bude hrát popáté! „Nevím, čím to může být, že se nám tak daří. Dáme góly a potom to vždy skvěle ubráníme,“ konstatoval obránce Jiří Matějíček.

SO 18.00: HC Chrudim (8. místo, 12 bodů) – HC VCES Hradec Králové (9. místo, 10 bodů). Kadaň, Olomouc a Havlíčkův Brod. Ti všichni opouštěli Chrudim s prázdnou. Nováček je ve své hale zatím stoprocentní! Potvrdí domácí pohodu i v derby? „Rádi bychom v tomto trendu pokračovali,“ usmívá se chrudimský trenér Martin Hosták. „Rozhodně se nebudeme zlobit, když navážeme na výhru 6:2 v přípravném utkání (v hradecké odvetě Chrudim prohrála 4:5),“ dodal.

Pro Hostáka je nadcházející duel obzvlášť pikantní, protože v Hradci hrával a žije tam. „Však se také v kabině hecujeme a určitě klukům něčím přispěju, pokud se nám podaří vyhrát.“ V derby bude muset s největší pravděpodobností obránce Petra Suchého, který laboruje se zády. Útočník Valko už trénuje, ale nad jeho zápasovým zatížením stále visí otazník.

Co je to však proti rivalovi z Hradce Králové? Ten má obranné řady doslova v dezolátním stavu. Neschopenku mají vystavenou klíčový bek Táborský, dále Filip, Sláma, problémy trápí také Hendricha. Proto Hradec získal Březinu, Flašara a nově také Vojtu ze Sparty. „Je možné, že nastoupí Jirka Hendrich. Moc chce hrát. Oproti zápasu s Kometou Brno pozměníme obranné dvojice. Třeba Karlíček s Vojtou budou hrát za Roubíkovou řadou,“ nastínil plány Pazourek.

Trenér věří, že nešťastná středeční porážka s Brňany nezanechá na jeho týmu stopy. „Herně se nám daří, to kluci cítí. Proto si myslím, že porážka by na psychiku neměla mít vliv.“ Do branky se proti Chrudimi postaví Filip Luňák, který se v posledních zápasech se svým kolegou Koutským pravidelně střídají.