„Rozhodl jsem se skončit jako hlavní trenér, protože jsem cítil, že mužstvo potřebuje dostat nějaký impulz, aby se zlepšila hra i výsledky. S panem Teodoridisem jsem se domluvil na ukončení mého působení,“ tak zní Houdovo prohlášení na oficiálních webových stránkách HC Rodos.

Nováček druhou ligu odstartoval velmi slušně. Brzy stihl získat skalpy rivalů z Trutnova i Vrchlabí a po jedenácti kolech s bilancí pěti výher a šesti porážek atakoval čtvrtou příčku tabulky. Pak ale přišla výsledková krize, během které Dvoráci vyhráli jediný ze sedmi zápasů.

„Nehrajeme špatný hokej, jen nám spoustu utkání uteklo kvůli neschopnosti proměňovat gólové šance. Kdyby se nám dařilo proměňovat šance, kterých si každé utkání vytvoříme hodně, tak dneska máme o devět bodů víc a v tabulce jsme úplně jinde,“ zhodnotil trenér své letošní působení u mužstva.

„Ivanu Houdovi chci za práci, kterou tady odvedl, poděkovat. Naše spolupráce byla vždy korektní, nyní ale přišel čas se rozloučit,“ uvedl prezident HC Rodos Vasil Teodoridis, jenž se ze zdravotních důvodů na hokeji objevil po delší odmlce. Viděl ale právě sobotní duel, v němž si jeho tým vyšlápl na lídra tabulky z Jablonce. Velkého favorita Dvůr přestřílel 8:6, a jak se ukázalo, úspěšný duel byl vítěznou derniérou kouče Houdy.

Juraj Jurík jako hráč stihl nejvíc utkání ve Zlíně, kde za devět sezon odehrál 392 zápasů a během nich nastřílel 138 branek! Ve Dvoře Králové se dohodl na spolupráci do konce sezony. „Jednali jsme se třemi trenéry, pan Jurík nám přišel jako nejvhodnější kandidát. Chtěli jsme zkušeného trenéra, který už má něco za sebou a působil ve vyšší soutěži. Za Jurajem Juríkem jsou výsledky a doufáme, že nám pomůže,“ řekl k novému kouči pro www.hcrodos.cz prezident klubu Teodoridis.

TRUTNOV DNES JEDNÁ O POSILENovinky v pondělí plánovalo oznámit také vedení trutnovského HC. Před nedávnem v A týmu skončil exreprezentant Jan Kolář a kluboví bossové chtěli co nejdříve najít náhradu. To se ale zatím nepodařilo, jak ostatně fanoušky ve svém prohlášení informoval manažer klubu Ondřej Poul.

„Když oznámil Honza Kolář, že odchází, usilovně jsme pracovali na jeho náhradě. Sehnat zkušeného útočníka není vůbec žádná sranda. Bohužel nám první hráč nevyšel. Dnes jsme se s ním bavili, a jelikož má dvě malé děti a v současné době bydlí na Moravě, tak to nedokáže s hokejem v Trutnově skloubit. Jeho i nás to mrzí, ale nedá se nic dělat,“ musel trutnovské příznivce zklamat Poul a rázem po facebookový profil HC BAK Trutnov stihl dodat:

„Další jednání, s dalším velmi zkušeným borcem, který má za sebou bohatou kariéru a stále hraje (nebudeme prozrazovat kde, ale všichni ho moc dobře znáte) proběhne v úterý. Děkuji všem za trpělivost. Vždy chceme uvádět čerstvé a stoprocentní informace. Nechceme vás lákat na něco, co nakonec nedopadne. Proto nás omluvte za delší čekání. Díky moc za podporu!“