Bylo to pro vás první domácí derby. Jaký to byl z vašeho pohledu zápas?
Především to bylo pěkné derby ve skvělé atmosféře. Pro nás obrovsky důležité body, už kvůli celkovému dění okolo tohoto zápasu. Mohli jsme vést o více branek, ale častá vyloučení nás ve třetí třetině srazila a soupeř toho využil k vyrovnání. Nakonec se ale díky šťastné brance v závěru radujeme.

Vy jste v prostřední části zaznamenali tři góly v přesilovkách. Trénovali jste je před derby nějak speciálně?
To je právě paradox. Přesilovky jsme trénovali již před sezonou, ale vůbec nám v úvodních duelech nešly. Před tímto utkáním se všechno přeházelo a hráli jsme to v normálních lajnách. No a vidíte, přišly tři góly (úsměv).

Po čtyřiceti minutách jste vedli 3:1. V závěrečné části jste se ale takřka pouze bránili. To pro vás asi nebyla příjemná pasáž zápasu.
My tam od 50. minuty hráli snad čtyři oslabení v řadě a byly to v té chvíli hodně těžké momenty. Přes minutu jsme se bránili i ve třech a soupeř dokázal srovnat. Nakonec ale vše dopadlo dobře pro nás.

Rozhodující trefu jste si schoval opravdu na poslední vteřiny zápasu.
To je pravda. Soupeř sice vyrovnal, ale my prostě chtěli vyhrát. Já jsem měl šance ještě před inkasovanými góly, ale štěstí se na mě usmálo až takhle na konci. Tohle soupeře hodně srazí. Dvoru se doposud nedařilo, potřeboval se chytit a pak dostane takovou ránu.

Soupeře porážka ještě více potopila, zato vy jste výhrou ukončili sérii tří porážek. Může vás takový výsledek a průběh utkání nakopnout?
Určitě v to doufáme. Kéž by to pro nás byl po sérii porážek takový odrazový můstek. My už před tím neodehráli nijak špatné zápasy. Kromě derby ve Vrchlabí šlo o vyrovnané duely. Teď jedeme třikrát ven a pokusíme se přivézt nějaké body.