To byla rána! Hromové „deset, deset,“ vyslyšel šikula Hrazdira

Trutnovsko - S pocitem dobře odvedené práce mohli ve středu večer prostor mezi mantinely opouštět hokejisté z podkrkonošského regionu. Nováček ze Dvora si s chutí zastřílel proti Bílině, Trutnov gólem „last minute“ zachránil svou čest ve Slaném a Vrchlabští sehráli hodnotnou partii na ledě lídra tabulky.

8.11.2017 AKTUALIZOVÁNO 9.11.2017

Dvorští hokejisté se radují po vstřeleném gólu.Foto: Miloslav Knap

DVŮR KRÁLOVÉ - BÍLINA 10:3
Branky a nahrávky: 13. Pozdnyakov (Karlík), 18. Pozdnyakov (Karlík), 20. Valášek (Hamerský), 23. Valášek (Hrazdíra, Petira), 31. Kocián (Petira, Hrazdira), 35. Hrazdíra (Valášek), 36. Pozdnyakov (Luštinec, Antonov), 39. Pozdnyakov (Hamerský), 59. Kmošek (Ježek), 60. Hrazdira (Valášek) – 10. Kolíček (Mála), 21. Kýhos (Mála), 48. Kolíček (Kýhos, Kuncl). Rozhodčí: Markovský – Řezníček, Bubela. Třetiny: 3:1, 5:1, 2:1. Diváků: 540.

Sestavy - HC RODOS Dvůr Králové: Veselý - Vitebský, Junek, Hamerský, Petira, Antonov, Karlík, Klust - Valášek, Hrazdira, Kocián - Ukhin, Pozdnyakov, Luštinec - Zmítko, Kmošek, Ježek - D. Filip, Sedláček, Hejna.
HC Draci Bílina: Odložilik – Jirkovský, Kolíček, Fučík,Vošta, Kuncl, Hrdlička, Komínek, Procházka, Böhm, Gevorkian, Kýhos, Mican, Mála, Doležal, Lenárt.

V každé ze tří třetin se jako první střelecky prosadili hosté. Přesto byl duel 16. kola jednoznačnou záležitostí nováčka. Ten před více než pětistovkou diváků potvrdil, že mu soupeř z Bíliny herně sedí. Vždyť Dvoráci Severočechům v obou vzájemných střetnutích nasázeli deset branek.

Základy zasloužené výhře položil dvěma góly Pozdnyakov, jenž v utkání nakonec docílil čtyř branek. Navázal tak na hattrick právě z ledu Bíliny. Střelecký koncert domácí předvedli hlavně v prostřední periodě, přesto to na dvojciferný výsledek ještě 63 vteřin před koncem nevypadalo. Po přesilovkové trefě Kmoška se ale diváci začali desítky hlasitě dožadovat a v čase 59:21 je dělovkou od hrazení vyslyšel faulovaný Hrazdira.

MOST - TRUTNOV 4:5 po nájezdech
Třetiny: 1:1, 1:1, 2:2.

Sestavy - HC Most: Kuchař – Sklenička, Šefl, Hlaváček, Rod – Sýkora, Tuček, Macháček, Hajšman, Kohůt, Kellerstein, Kuchta, Fojt, Alinč.
HC BAK Trutnov: Jeschke – Poul, Vácha, Fedulov, Suvorov, Suk, Bezděk – Martinec, A.Půlpán, Kolář, T.Půlpán, Svoboda, Kastner, Chytráček, Zahradník, Smékal, Malík, Vacek, Adolf

Draci na led předposledního celku tabulku „vylétali“ s cílem získat tři body, domů se ale vraceli se dvěma. Spokojenost nebo ne? Tak na půl. Hosté v úvodních dvou třetinách vždy vedli, střelecká i herní převaha ale vedla pouze ke stavu 2:2 po čtyřiceti minutách.
Když se navíc ve 47. minutě dostali Středočeši poprvé do vedení, bylo zle. Trutnov ale pokračoval v náporu a při vlastním oslabení dokázal na světelnou tabuli vrátit nerozhodný stav Aleš Půlpán. Domácí skórovali ještě jednou, v čase 59:24 však tečí Bezděkovy střely vyrovnal Poul. V bezbrankovém prodloužení byli blíže vstřelenému gólu hosté, soupeře ale zachránila tyč. Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy a v nich se o druhý bod vedle Jeschkeho zasloužili střelci A. Půlpán a Bezděk.

JABLONEC NAD NISOU - VRCHLABÍ 4:3
Branky a nahrávky: 4. M.Tondr, 26. Pilař (M.Tondr, Brokeš), 32. L.Tondr (Bříška, Žalud), 45. Nevyhoštěný (M.Tondr, Mulač) – 22. Miškovský (Pšurný, Erban), 36. Miškovský (Pojkar, Erban), 37. Maďar (Urban). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 2:3, 1:0.

Sestavy - HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr Martin, Pilař, Zeman – Homolka, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Babec, Gecko.
HC Stadion Vrchlabí: Jelínek – Abraham, Havránek Tržický, Niko, Pojkar, Moník Jakub, Hejda, Erban – Maďar, Urban, Šťastný, Oppelt, Jirků, Bláha, Miškovský, Moník Filip, Pšurný, Mach, Šlaicher.

Ještě žádný tým v této sezoně nedokázal vyloupit vlčí doupě a nepovedlo se to ani hokejistům Vrchlabí. Zatímco však šest předchůdců odjíždělo ze severu Čech s vysokou porážkou, Stadion tu o bodový zisk bojoval do poslední vteřiny.

Domácí chtěli soupeři vrátit zářijovou porážku a odvetu začali lépe. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Martin Tondr. Více branek ale úvodní dvacetiminutovka nepřinesla a hned na startu té druhé dokázal vyrovnat Miškovský. Otočit skóre mohl Jirků, z gólu se ale na druhé straně radoval Pilař. Domácí si vytvořili tlak, na 3:1 zvýšil Lukáš Tondr, na konci periody ale dvakrát udeřili hosté a po gólech Miškovského a Maďara to bylo 3:3.

Také závěrečná část přinesla spoustu šancí na obou stranách, gól už ale padl jediný. Při hře čtyř proti čtyřem jej v čase 44:38 vstřelil domácí snajpr Nevyhoštěný. K dalšímu vyrovnání už dobře hrajícímu Vrchlabí nepomohly dvě přesilové hry ani hra bez brankáře.

Další známé výsledky:
Sokolov - Řisuty 8:1, Letňany - Děčín 3:8.

Příště (v sobotu) se hraje:
Trutnov - Jablonec, Vrchlabí - Kobra Praha, Děčín - Slaný, Řisuty - Letňany, Bílina - Sokolov.

Autor: Tomáš Otradovský, Redakce

8.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
Velký zájem návštěvníků provázel Řemeslný trh pod obry v Hostinném.
24

Řemeslný trh pod obry zaplnil náměstí v Hostinném

Lyžařská sezona začala v pátek na Černé hoře
10

Svatomartinské finále bylo pozlaceno

Trutnov - Trutnovská gymnastika zažila velký úspěch, když na vyvrcholení sezony TeamGymu získala jednu zlatou a dvě stříbrné medaile.

Kapela Benjaming's Clan odpálí uchvacující videoklip

Chvaleč - Až v neděli odbije 19. hodina 19. minuta a 19. vteřina, oči a uši fanoušků trutnovské kapely Benjaming's Clan se přilepí k internetu.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Na derby fanoušky pozvali půltuctem

Pojizeří – Osmým dějstvím pokračovala Krajská liga LBK a přesvědčivá vítězství si na své konto připsali regionální zástupci. Lomnice zápas ve Varnsdorfu uhrála s čistým štítem gólmana Duláka, Turnov v Lípě otáče nepříznivé skóre 2:0.