Vedení klubu tak nemělo moc času na řešení nastalé situace. „Máme rozjednaných pět, šest jmen a rozhodně se nechceme ukvapit. Zápas v Brně odkoučuje Jiří Malinský, jenž s Jaroslavem Řehákem vedl i poslední dva tréninky. Hráčský kádr zůstává beze změn, posilou je gólman Radovan Biegl, jenž přichází z extraligového Zlína,“ pronesl před odjezdem do Brna předseda klubu Zdeněk Poul.

Ten navíc prozradil, že hráčům jasně sdělil svůj pohled na věc, v němž vinu na výsledcích nevidí v práci kouče, nýbrž právě v přístupu a výkonech jich samotných.

VSK Technika Brno - HC BAK Trutnov 4:2 (2:2, 0:0, 2:0).

V moravské metropoli vyšel hostům úvod zápasu a po několika šancích otevřel skóre Luštinec 0:1. Odpověď domácích byla blesková, když nejprve srovnal stav Sedláček, aby v 18. minutě zcela otočil skóre Odehnal. Více však Východočeši v čele s gólmanem Bieglem Brnu nedovolili a odměnou jim byla minutu před přestávkou vyrovnávací branka Dlaba.

Také ve druhé třetině se hostům dařilo držet soka daleko od Bieglovy svatyně, a tak zůstal stav nezměněn.

V závěrečné části poslal Brno do vedení Rajnoha a když Mráz zvýšil na 4:2, bylo o vítězi rozhodnuto. „Nebylo to z naší strany špatné utkání, z herního hlediska velice dobré. Hráli jsme ho trochu víc stažení do obrany, ale byly tam z naší strany nějaké drobné chybičky, které soupeř potrestal a prohráli jsme,“ hodnotil duel vůdce trutnovské lavičky Jiří Malinský.

Fakta branky a asistence: 15. Sedláček (Rajnoha), 18. Odehnal (Strýček, Benýšek), 45. Rajnoha, 53. Mráz (Jurča) 12. Luštinec, 19. Dlab (Chochola, Bláha). Vyloučení 4:7. Využití: 2:1. Diváků: 500. HC BAK Trutnov: Biegl Klement, Hamerský, Kuna, Rejzek, Poul, Antonín Fořt, Šimoníček, Březina Luštinec, Chytráček, Veselý Dlab, Bláha, Chochola.