Pořádným průšvihem skončil duel čtvrtého kola nadstavbové části Krajské ligy mužů Libereckého kraje. V duelu lomnických hokejistů s Jičínem došlo k inzultaci rozhodčího domácími hráči.

Lomnice - Jičín 2:8 (2:2, 0:5, 0:1) a nedohráno

Lomničtí se před utkáním v nadstavbě pyšnili stoprocentní bodovou bilancí, tentokrát však narazili na suverénního lídra tabulky z Jičína.

Tým z města pohádek v aktuálním ročníku soutěže neztratil ještě ani bod a motivace před domácími hokejisty tak byla obrovská.

Jičín do zápasu také skvěle vstoupil a na začátku 15. minuty po trefách Junka s Rudišem vedl 2:0. Favorit ještě před první sirénou dokázal vyrovnat a v prostřední části pěti góly navýšil své vedení na rozhodujících 2:7.

V závěrečné dvacetiminutovce hosté přidali osmý gól, přesto mělo dávno rozhodnuté utkání nepříjemnou dohru. Domácí hokejisté neunesli tvrdší hru soupeře, ve 48. minutě napadli hlavního rozhodčího a duel byl předčasně ukončen.

Fakta – branky a asistence: 12. Junek (Knap), 15. Rudiš (Syrovátka) – 15. Hladík (Průšek, Žalud), 19. Sedmík (Marček), 24. Sedmík (Marček), 27. Borovec (Richter), 29. Kollman (Průšek), 31. Průšek (Hladík), 36. Sedmík (Marček, Richter), 46. Krejčík (Žďárský). Rozhodčí: Mareš – Touš, Svobodová. Vyloučení: 6:2, navíc Lemfeld 10 minut OT a trest ve hře, Knap, Rudiš oba trest ve hře (všichni LO). Využití: 1:3. Diváci: 235. HC Lomnice nad Popelkou: Dulák – J. Syrovátka, Martinec, Lemfeld, Maťátko – Knap, L. Syrovátka, Junek – Mizera, Sehnoutek, Rudiš – Kulda.

Frýdlant - Turnov 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Poprvé v sezoně dokázali turnovští hokejisté vyzrát na soka z Frýdlantu a po výborném výkonu se mu v tabulce přiblížili na rozdíl dvou bodů.

Utkání se lámalo mezi 31. a 35. minutou, kdy slušná návštěva viděla čtyři branky.

Fakta – branky a asistence: 32. Čejka – 8. Kotyza (Kysela), 31. Kysela (Švík), 33. Kotyza (Kysela, Švík), 35. Kysela, (Jan Zákoutský, Švík). Rozhodčí: Novák – Kaňkovský, Krejbich. Vyloučení: 9:10, navíc Beníšek (FR) 10 minut + OK. Bez využití. Diváci: 194. HC Turnov 1931: Března – Duda, Jan Zákoutský, M. Kysilka, Jiří Zákoutský, P. Zákoutský – Vondráček, Maděra, P. Jágr – Kotyza, Švík, Kysela – Hanuš, Hloušek, Hujer – J. Šimůnek.

Další výsledek kola: Česká Lípa – Slavoj Liberec 3:5.