Vyprodáno - poprvé v sezoně. Na ledě Jaromír Jágr, český hokejový Bůh. A k tomu (nakonec) výhra. Hradec si v úterý užil příjezd největšího hráče v historii.

V 15. kole extraligy porazil Mountfield Kladno 2:1 po prodloužení, rozhodl šikovný obránce Mislav Rosandič.

Dlouho to však vypadalo na bezbrankový duel. I když se hrál dobrý hokej, góly nepadaly. Skvělí byli oba brankáři: domácí Marek Mazanec i hostující Denis Godla.

První zásadní chvíle přišla v polovině třetí třetiny. Hradecký bek Richard Nedomlel zbytečně krosčekoval jednoho ze soupeřů, hráče, který v tu chvíli nebyl vůbec nebezpečný domácí bráně. Byl vyloučen a hosté přesilovku bleskově využili.

Brady Austin nahodil puk na bránu od modré čáry a kotouč přes clonu prolétl až do sítě. Mazanec nestihl zareagovat.

Hradec však vyrovnal - stejně jako Kladno v početní výhodě. Tři minuty před koncem zakončil perfektní kombinaci Rudolf Červený. Pro střelce a největší letní posilu to byl třetí gól v sezoně. A snad vzpruha do dalších týdnů.

V prodloužení byli domácí lepší, měli dobré příležitosti, proměnili však až tu třetí. Rosandič rozhodl, že dva body bere Hradec.

Lídr utekl Jaroměři až v závěrečné periodě a nadále je stoprocentní

Hradec Králové - Kladno 2:1 v prodl.

Fakta - branky a asistence: 58. Červený (Smoleňák, Paulovič), 64. Rosandić (Paulovič) – 50. Austin (Réway). Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Kajínek, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 6890 (vyprodáno). Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 1:0.
Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandić, Allen – Smoleňák, Rákos, Červený – Paulovič, Cingel, R. Pavlík – Jergl, Koukal, M. Chalupa – Klíma, Kubík, Perret.
Rytíři Kladno: Godla – Austin, Nash, Zelingr, Kehar, Smetana, Barinka, Romančík – Jágr, Stach, Zikmund – Valský, T. Kaut, Réway – Redlich, Melka, J. Strnad – Hajný, O'Donnell, Š. Bláha.